אשדוד חושבת לגובה: 20% מהתחלות הבנייה באשדוד – במגדלים מעל 21 קומות

אשדוד ממוקמת בין עשרת היישובים בישראל שבונים הכי הרבה לגובה. מניתוח נתוני הלמ"ס על ידי ארגון קבלני אשדוד, עולה כי 20% מכלל התחלות הבנייה למגורים באשדוד בחמש השנים היו במגדלים מעל 21 קומות
צוות האתר | יום ראשון - 10/03/19 - 8:19
בניין גבוה

אשדוד חושבת לגובה, ובהחלט מתחילים להרגיש את ריח "הסכם הגג" באוויר: על פי נתוני הלמ"ס, בחמש השנים האחרונות נבנו באשדוד 2,914 דירות חדשות, מתוכן 583 דירות נבנו במגדלים מעל 21 קומות. הנתונים מציבים את אשדוד במקום השמיני בישראל בשיעור בניית מגדלים יחסית לכלל התחלות הבנייה.

לדברי שלומי בן עזרי, מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד: "בישראל בכלל ובאשדוד בפרט יש מלאי מוגבל של קרקעות המיועדות לבנייה. על מנת שנוכל לבנות דירות חדשות עוד עשרות שנים, אנחנו חייבים לבנות לגובה. מעבר לכך, בנייה לגובה פרושה יותר שטחים ירוקים כמו פארקים וגני משחקים. מעודד לקרוא שאשדוד נמצאת בעשירייה הראשונה של היישובים בהם שיעור גבוה מהתחלות הבנייה הינו במגדלים. אני מקווה שבשנים הקרובות נתקדם למקומות הראשונים בטבלה".

מהנתונים עולה עוד כי בת ים ממוקמת במקום הראשון עם שיעור של 68%, גני תקווה במקום השני עם 48% ועכו במקום השלישי עם שיעור של 31%. בתל אביב 25% מכלל התחלות הבנייה בחמש השנים האחרונות היו במגדלי מגורים בני 21 קומות ומעלה, אשדוד תופסת כאמור את המקום השמיני עם 20% של התחלות בנייה במגדלי מגורים. ראשון לציון ממוקמת בתחתית הטבלה עם שיעור של 14% בלבד.