הגננת התכופפה לטפל בילדים, והוכרה ע"י הביטוח הלאומי כנפגעת עבודה

גננת בשנות ה-50 לחייה, שעבדה במשך שנים ארוכות בגן ילדים, סובלת מבעיות גב מורכבות וכאבים בלתי נסבלים, לאחר מאבק ממושך, שניהל משרד עורכי הדין גונטמכר הילל-טבול באשדוד, הגננת הוכרה ע"י הביטוח הלאומי כנפגעת עבודה ותזכה לקבל פיצוי של מאות אלפי שקלים וגמלה חודשית
פנים מטושטשות של אישה

זהו סיפור על גננת מסורה, בשנות ה-50 לחייה, שעבדה שנים ארוכות בגן ילדים וטיפלה במסירות ובאהבה גדולה בילדים. כפועל יוצא, היא התכופפה עשרות פעמים כל יום לעבר הזאטוטים כדי לטפל ולהרים אותם, ולא לקחה בחשבון שפעולה זו תוביל לפגיעה מורכבת ולכאבים בלתי פוסקים בגבה.

הגננת הגיעה למשרד עו"ד גונטמכר הילל-טבול באשדוד, בכדי שייצג אותה בתביעה מול המוסד לביטוח לאומי. עו"ד מאיר הילל-טבול, שרשם יחד עם עו"ד איגור גונטמכר, שורה של הצלחות בתביעות שהוגשו במקרים דומים של מחלת מקצוע, ניהל הליך מורכב ויעיל, ובסופו של תהליך הגננת הוכרה כנפגעת עבודה. היא תזכה לקבל פיצוי של מאות אלפי שקלים וגמלה חודשית, בעקבות הפגיעה הרפואית שהוכחה בבית המשפט.

עו"ד מאיר הילל-טבול

עו"ד הילל טבול מסביר כי "מחלת מקצוע פחות שכיחה מבחינת כמות התביעות שמוגשות למוסד לביטוח לאומי. במקרים שכאלה מדברים על תנאי העסקה שגרמו להתפתחות של מחלה או איזשהו נזק לעובד. המוסד לביטוח לאומי יפלח את יום העבודה של העובד, ינסה להבין מהן הפעולות שאותו עובד מבצע במהלך היום ומה שכיחותן. מחלת מקצוע נפוצה היא ירידה בשמיעה אצל דפסים, כאבי גב אצל אנשים שעובדים על כלים רוטטים, מורים שסובלים מצרידות, נהגי רכבת שחוו הרבה אירועים טראומתיים, שבמצטרף הביאו למצבם הנפשי ועוד. במקרה הספציפי מדובר בגננת מסורה שהתכופפה פעם אחר פעם, יום אחר יום, כדי לטפל בילדים, וגרמה לעצמה נזק מורכב בגבה. הצלחנו להוכיח את החיבור הישיר בין הפעולות שעשתה בעבודה לבין הנזק הרפואי, והיא הוכרה כנפגעת עבודה לכל דבר ועניין".

מחלת מקצוע הינה מחלה בה לקה עובד במהלך עבודתו. ישנם מקרים בהם אופי משלח היד עלולים ליצור מחלה מסוג כלשהו הנובעת מהעבודה. בניגוד לתאונה בעבודה, מחלת מקצוע אינה מקרה של פגיעה חד פעמית, שאירעה במקום מסוים ובזמן נתון. מחלת מקצוע היא מחלה שהתגבשה אצל העובד בגלל תנאי עבודתו. הגדרת החוק "מחלת מקצוע" הוא מצב שבו חלה בה השכיר עקב עבודתו אצל המעביד או מטעמו, או מחלה שחלה בה המבוטח העצמאי עקב הפעולות הנדרשות ממנו מתוקף תפקידו. בחוק הביטוח הלאומי מופיעה בנוסף, רשימה של סעיפי ליקוי ומחלות נפוצות. "מחלת מקצוע" מוכרת על ידי המוסד לביטוח לאומי רק אם מצויה היא באחת הרשימות. ליקויים רפואיים המצוינים בחוק יוצגו יחד עם אחוזי הנכות אשר מוענקים לסובלים מאותו הליקוי.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך