החשש מסגירה נגנז: המדינה תעביר 240 מיליון שקל לאסותא אשדוד

בית החולים צפוי לקבל בקרוב את הסיוע, זאת לאחר שנכנס לגרעון ענק של 170 מיליון שקלים, והיה נואש לעזרתם של משרד האוצר והבריאות
בית החולים אסותא.
ביה"ח אסותא.

לאחר החשש הגדול שבית החולים החדש שחגג רק לאחרונה שנת עבודה אחת יסגור את שעריו, נראה כי משרד האוצר הצליח להגיע להסדר שיתן לבית החולים מעט מרחב כלכלי, וימנע את סגירתו.

זאת לאחר ניהול מו"מ לאחרונה בין בית החולים למשרד האוצר שהסכים להעביר סיוע של בין 200 ל– 240 מיליון שקל לבית החולים אסותא אשדוד. אך זאת לפי תנאי שהציב האוצר, והוא שבעלת רשת אסותא – מכבי שירותי בריאות, תוותר על הלוואת בעלים שהעמידה לבית החולים, שיתרתה עומדת כיום על 100 מיליון שקל.

אך יחד עם זאת משרד האוצר הציב תנאי למתן הסיוע, והוא שמשרד הבריאות ואגף החשב הכללי ימנו חשב מלווה לבית החולים, בשל מצבו המדרדר, הכספים שיועברו בקרוב אמורים לסייע לבית החולים אסותא אשדוד שנפתח לפני קצת יותר משנה להתמודד עם גירעון ענק של 170 מיליון שקל.

בית החולים טוען כי הגרעון מגיע מהחלטת קופות החולים שלא לשת"פ איתם, ולשלוח את המטופלים לבתי החולים שלהם המרוחקים מהעיר אשדוד, יחד עם זאת הודה ביה"ח שמשרד האוצר קרוב לסייע, אך הביע תקווה כי התכנית להוספת 300 מיטות להיה"ח תעבור ותשפר את מצבו הכלכלי.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך