משטרת אשדוד בהודעה חשובה לתושבים בעקבות מזג האוויר

בהודעה חשובה שיצאה לציבור משטרת ישראל מזכירה כי יש להערך בהתאם, "הימנעו מסיכון מיותר, ונהגו בזהירות בהתאם לתנאי הדרך" אומרים במשטרה לתושבי אשדוד לאחר הנזקים שנוצרו מההצפות הקודמות
ישראל אוחיון | יום רביעי - 19/12/18 - 12:52
[ssba-buttons]
משטרת אשדוד בהודעה חשובה לתושבים בעקבות מזג האוויר

בשל ההתראות כי מזג אוויר חורפי צפוי להיכנס לאזורנו כבר במהלך היום (רביעי), במשטרה שבים ומזכירים לציבור להיערך ולנהוג בזהירות תוך גילוי אחריות והימנעות מסכנות מיותרות. "אל תיכנסו לסיכונים שלא ניתן לדעת איך תצאו מהם, אם בכלל. הישמעו להנחיות ושמרו על חייכם", נמסר מהמשטרה.

החל מהיום ובמהלך הימים הקרובים, צפויה מערכת גשמים לשהות מעל אזורי מדינת ישראל, ביניהם אזור הדרום. משטרת ישראל השלימה בימים אלו את היערכותה לתרחישי פגעי מזג האוויר הצפויים לפקוד את אזורינו, בין היתר נערכת המשטרה בשיתוף גורמי סיוע נוספים וכוחות החירום וההצלה למקרי שיטפונות, הצפות ופגיעה בתשתיות בערים השונות ובצירים הבין-עירוניים.

כמו בפעמים קודמות, שבה המשטרה וקוראת לציבור להיערך לתרחיש שכזה ולהגביר מוכנותם, מוכנות שכזו מפחיתה את הסיכוי לנזקים, משפרת את הביטחון האישי של התושבים, והחשוב מכל- מונעת פגיעות בנפש. "על כל אזרח לבדוק ולבחון את סביבת ביתו ולהיערך כמיטב יכולתו לתרחיש הצפה. יתרה מכך, חשוב כי יתאים את נהיגתו בכבישים לתנאי הדרך המושפעים רבות מהשלכות מזג האוויר" הוסיפו וציינו במשטרה.

נושא עליו ניתן במשטרה דגש עיקרי הנו נושא בטיחות בדרכים וצירי התנועה, בדגש בימים אלו ובשל מספרם הלא מועט של הנפגעים בתאונות הדרכים השנה. במשטרה פונים ומבקשים מציבור הנהגים לבדוק את רכבם עוד בטרם הגעת מזג האוויר הסוער לאזורינו וכמו כן לשנות ולהתאים את הרגלי הנהיגה בהתאם לתנאי הדרך.

כמו כן מזהירים במשטרה מפני הלהט בקרב אזרחים להגיע ולצפות בשיטפונות, בזרימת המים בנחלים ובמקומות נוספים. מקומות אלו מהווים סיכון רב אל מול איתני הטבע ולרוב קיימת סכנת חיים של ממש. חשוב כי כל אזרח ישמע להנחיות ולאזהרות, הן של שוטרי משטרת ישראל במחסומים שייפרסו בעת הצורך והן באמצעות כלי התקשורת והמדיות השונות.

לרשות הציבור פועל כל העת מוקד המידע של משטרת ישראל בטלפון 110.

צילום: תמונות דוברות המשטרה.אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]