חייל מאשדוד מנע פיגוע גדול במחסום צבאי

החייל האשדודי סמל אנטון גולצמן, היה בעמדת המשקף ובדק את העוברים במעבר הרגלי. לפתע הוא שם לב כי באחד התיקים שעברו בשיקוף יש חפץ חד שנראה כמו סכין. בזכות עירנותו של הלוחם נמנע פיגוע שמטרתו הייתה לפגוע בכוחות הביטחון
חייל מאשדוד מנע פיגוע גדול במחסום צבאי

לוחמי המעברים נמצאים לאורך קו התפר בכל ימות השנה ובכל תנאי מזג האוויר ומבצעים את הבידוק הביטחוני עבור אלו המבקשים להכנס לשטח מדינת ישראל. בעשייתם, מסכלים הלוחמים הברחות של אמצעי לחימה, שוהים בלתי חוקיים, סחורות ומפגעים – כמו שאירע היום.

"כאשר בת המיעוטים נכנסה לעמדת הבידוק היא נראתה לחוצה והסתכלה לצדדים", מספר הלוחם. "בזמן שהעבירה את תיקה בעמדת השיקוף ראיתי חפץ חד שנראה כמו סכין. באותו הרגע דיווחתי מיד לחמ"ל ועצרתי את התנועה בעמדת הבידוק. לאחר מכן בדקנו את התיק והסכין נמצאה בתוך קופסת חטיף "פרינגלס". הלוחם משחזר.

לאחר שבת המיעוטים נלקחה לחקירה נמצא כי התכוונה לבצע פיגוע בכוחות הביטחון. "באותו הרגע שראיתי את הסכין הייתי קצת מופתע ולא עיכלתי שמנעתי פיגוע. עכשיו אני מבין שאם לא הייתי שם לב, האישה יכלה להיכנס לשטח המדינה ולפגוע בתושבים״.

"אני מרגיש גאווה וסיפוק עצום שהצלחתי להגן על התושבים. אירוע מסוג זה מוכיח לי עד כמה שהתפקיד שלנו חשוב ומשמעותי. אם בת המיעוטים הייתה מצליחה לעבור אותנו ולהיכנס למדינה, אין לדעת לאילו תוצאות האירוע יכל להוביל." מוסיף אנטון.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך