ספטמבר 19, 2021
בריאות ורפואה

משרד הבריאות בעדכון מיוחד על מחלת החצבת

משרד הבריאות ממשיך לעקוב אחרי מקרי החצבת ולהתגבר על "הכיסים" המקומיים של התפרצות מחלת החצבת ומוציא עדכון מיוחד בעניין

משרד הבריאות בעדכון מיוחד על מחלת החצבת
חיסון למחלת החצבת

היום בבוקר התקיימה היוועצות נוספת בנושא ואחר הצהריים יבצעו נציגי משרד הבריאות סיור במוקדים שונים בעיר ירושלים על מנת לאמוד על מבצע החיסונים שנמשך.

בשיחה שקיימו היום במשרד הבריאות עם אילנה כהן, יו״ר הסתדרות האחים והאחיות בישראל ועם אבי ניסנקורן יו״ר ההסתדרות הוחלט שכלל האחיות המחסנות נגד מחלת החצבת בכל לשכות הבריאות וטיפות החלב, תמשכנה לחסן נגד מחלת החצבת כולל כל הפעילויות הנדרשות לאיתור ומניעת המשך התפשטותה של המחלה גם במקרה של שביתה.

כמו כן אתמול בערב התקיים דיון בראשות מנכ"ל משרד הבריאות בשיתוף נציגי קופות החולים, יו"ר הועדה המייעצת למחלות זיהומיות – פרופ׳ שמואל רשפון, יו"ר איגוד רופאי הילדים – פרופ׳ שי אשכנזי, בכירי משרד הבריאות, קופות החולים ומומחים נוספים. במסגרת הדיון נדונה בין היתר שאלת הורדת גיל החיסון ל-9 חודשים.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן מתעדכן באופן שוטף בנושא החצבת ומנחה בהתאם להמלצות של הצוותים המקצועיים. ליצמן הוסיף כי המשרד מעניק את כל המשאבים הכספיים למגר את התפרצות המחלה.

blank

להלן עיקרי הצעדים עליהם הוחלט במשרד הבריאות עד כה:
1. ניידת ייעודית לחיסון האוכלוסייה, הפועלת בתוך שכונות מטרה על מנת לחסן בתוך השכונות עצמן.

2. תיאום עם גורמים רלוונטיים בקהילות בהן יש שיעורי כיסוי נמוכים יחסית.

3. איוש ותוספת תקני אחיות במחוז ירושלים ותגבור בכוח אדם נוסף וסטודנטים/יות לסיעוד.

4. גיבוש הנחיות להגבלת כניסת מבקרים לא מחוסנים למחלקות רגישות בבתי החולים. מחלקות כגון: פגיות, טיפול נמרץ, אונקולוגיה והמטו-אונקולוגיה.

5. בחינת נושא הגבלת כניסות למוסדות חינוך למי שאינו מחוסן ועלול לסכן את האוכלוסייה.

6. בשל יעילות החיסון המוגבלת בגיל הזה, והצורך לחזור על החיסון בגיל שנה, התקבלה ההחלטה שלא להוריד את גיל החיסון ולהשאירו כפי שהוא בגיל שנה בכל רחבי הארץ, זאת למעט מוקדי התפרצות ספציפיים שייקבעו בהתאם לשיקול הדעת של רופאי המחוזות במשרד הבריאות.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

ד״ר סוזנה הורוביץ – אורטופד מומחה ברכיים

חי חביב

בדיקות קורונה באשדוד לשבוע הקרוב

צוות האתר

היענות מרשימה של מתחסנים במנה השלישית לכללית

צוות האתר