חדשות אשדוד

בשורה טובה לתושבים: מפעלים חדשים בדרך לאשדוד

מפעל באשדוד

"בתוך שבועות ספורים רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) תפרסם  מכרזים לשיווק קרקעות באזור התעשייה הצפוני של אשדוד" אומרים בעיריית אשדוד בשמחה, לאחר חתימת ההסכם בין הצדדים ולאחר שהוסרו העיכובים והחסמים המבטיחים כי רמ"י תצא מיד למכרזי שיווק הקרקעות, ויאפשרו לחפ"א לעלות לשטח ולבצע את עבודות הפיתוח והכנת תשתיות הניקוז, המים והחשמל.

בעירייה מזכירים עוד כי יהיה זה נדבך נוסף לפעילות הקדחתנית שעושה העיר, אשר מזה זמן רב מחדשת את פניה ומתכננת את עתידה בכל המרחב העירוני, מאזורי המגורים ועד לאזורי התעסוקה ואזורי התעשייה של העיר. במסגרת זו היא פועלת בכל החזיתות באופן שייצור סנכרון מלא בין הפיתוח המואץ לבין הגידול הדמוגרפי של העיר. כך לדוגמא, עתיד הסכם הגג שנחתם באשדוד, שהוא ההסכם הגדול בישראל, להגדיל באופן דרמטי את כמות האוכלוסייה בעיר (בכ-50% לפחות), וכך המיזמים הנוספים כדוגמת התחדשות עירונית, מיזמי פינוי-בינוי ותמ"א 38.

במקביל לנ"ל פועלת העירייה להתאמת התשתיות העירוניות לתכניות שרובן כבר מבוצעות הלכה למעשה, ופועלת ליצירת התנאים וסיפוק הצרכים הנדרשים לעיר המתעתדת לגדול בפרק זמן קצר. "שיווק הקרקעות הללו יאפשרו ליזמים ולחברות רבות הממתינות לכך בקוצר רוח, להגיע לאשדוד ולהקים בה מפעלים ועסקים ובתוך כך לייצר מרכזי תעסוקה נוספים" אומרים בעירייה ומציינים כי "מדובר בבשורה חשובה לכלכלת העיר ולרווחת תושביה".

כידוע, אזור התעשייה הצפוני של אשדוד משתרע מצפון למסילת הרכבת וממזרח לפי גלילות, בסיס הדלק ומגרש ההדרכה לרכב. סה"כ משתרע האזור על פני למעלה מ-2,500 דונם, ביעודים של תעשייה נקיה, תעשייה עתירת ידע, משרדים ומסחר. לפני למעלה מעשור, במסגרת הסכם פיתוח שנחתם מול החברה לפיתוח אשדוד (חפ"א), בוצעו במקום עבודות פיתוח של שלב א' ושווקו מספר מגרשים ע"י רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), עליהם הוקמו מספר מפעלים. מאז, ועל פי מדיניות רמ"י, לא הוצאו לשיווק מגרשי תעשיה כלשהם.
בשנתיים האחרונות הובילה העירייה הליך ארוך מול רמ"י, בבקשה למתן עדיפות לשיווק קרקעות תעשייה ולהסרת העיכובים האחרונים שהיו במקום. בחודש יולי 2018, חתמו העירייה ורמ"י על הסכם עקרונות לפיתוח ושיווק קרקעות זמינות, שיועדו לתעשייה ולקליטת חברות ומפעלים חדשים המבקשים להגיע לאשדוד.

ע"פ הודעת רמ"י, בשלב מידי תפרסם רמ"י מכרז לשיווק של 8 מגרשים בגדלים שונים ויבוצעו עבודות פיתוח ע"י חפ"א. בשלב זה מדובר ב-87 דונם, כאשר הגדול בהם משתרע על 33.6 דונם.
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

כוחות כיבוי חילצו לכוד בשריפת דירה בעיר. נזק רב נגרם לרכוש

משה אלבז

מרגש: זוג שמתחתן היום תלו שלטים הקוראים לאנשים לחגוג איתם דרך המרפסת

משה אלבז

בעלי עסקים באשדוד מזהירים משטרות מזוייפים של 200 שקלים

משה סידי