משחקים של פעם.."

בעידן שבו משחקי מחשב בבית, החליפו משחקי ספורט בחוץ, נודעת חשיבות יתירה למודעות לפעילות גופנית.

רשות הספורט לא חוסכת מאמצים ומאמצת כל מיזם קיים או רעיון חדש, כדי להרחיב את מעגל העוסקים בפעילות גופנית.

במסגרת גישה זאת מתנהל בעיר פרויקט "זוזו" של משרד החינוך (והכוונה לא רק לאצבעות הנעות על המקלדת..) ובמסגרתו נערכה באשדוד, האליפות השנתית השלישית ברציפות, של מה שקרוי "משחקים של פעם". משחקי תנועה,ספורט ופעילות גופנית במתקנים חיצוניים במרחב הפתוח,ללא "טכנולוגיה מתקדמת". פשוט ספורט נטו לשמו, ללא אמצעים דיגיטליים מנוונים.

במדשאות הנרחבות בפארק בן גוריון,התכנסו כ- 400 תלמידים מכיתות ה'-ו' מ-32 בתי ספר במחוז הדרום,לתחרות השנתית. יוזמת ופניית רשות הספורט העירונית למשרד החינוך- הפיקוח על החינוך הגופני ולהתאחדות הספורט לבתי הספר בישראל, נענתה בחיוב.הם מצאו בה את הגוף הראוי ובעל הכלים המקצועיים והמתאימים להפקה מעין זו.

ואכן,תקוותם לא נכזבה.התחרות התנהלה באופן מופתי ומקצועי ביותר. במשך מספר שעות התחרו התלמידים-בנות ובנים- במספר מוקדי הפעלה ספורטיביים, תוך תנועה ומעבר ממוקד למוקד.
המוקדים-תחנות ההפעלה שהוצבו בשטח התחרות היו:

משחק "מחניים גדול",כדורשת לבנות ובגרסת הבנים: פוצ'יוולי,קלאס גדול,מסלול מכשולים,דלגית וקליעה למטרה.
כשופטי התחרות שימשו תלמידים מתיכון מקיף ה' בעיר.אלה עברו הכשרה מתאימה ושפטו בהצלחה רבה,ללא פגמים וערעורים, את כל שלבי התחרות.

להלן בתי הספר הזוכים על פי הניקוד המצטבר:
בנות:
מקום ראשון: חופית
מקום שני: רננים
מקום שלישי: רננים

בנים:
מקום ראשון: ממ"ד שפירא (מ.א. שפיר)
מקום שני:רתמים
מקום שלישי: אשכול

זהו הישג יוקרתי למערכת החינוך בעיר, כאשר 5 מתוך 6 המקומות הראשונים הוענקו למקומיים. צוות רשות הספורט העירונית בראשות הסמנכ"ל בני חזקיה,ניהל את התחרות המורכבת ללא תקלה ובאווירה ספורטיבית תחרותית, אך עם זאת, רגועה והוגנת.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך