חמישי בקשות – 20 קונצרטים של שירת הבקשות לראשונה על הבמה

20 קונצרטים של שירת הבקשות לראשונה על הבמה כאן באשדוד.
צוות האתר | יום רביעי - 26/09/18 - 10:32
חמישי בקשות – 20 קונצרטים של שירת הבקשות לראשונה על הבמה
צילום אבי אדרי: חנבו תקשורת

המרכז לתרבות האנדלוסית ולפיוט בישראל יוצא בסדרה בת 20 קונצרטים שיתקיימו מידי יום חמישי באודיטוריום מונארט אשדוד בביצוע אנסמבל פייטנים בראשותו של הפייטן אברהם (אבי) אדרי ובליווי שני נגנים

מנהג שירת הבקשות בו נהגו לקום באשמורת הבוקר ולשורר בלילות שבת של תקופת החורף, החל משבת פרשת בראשית ועד לשבת זכור – שבת שלפני פורים, שהן עשרים שבתות בשנה פשוטה ועשרים וארבע בשנה מעוברת. חלקם הגדול של הפיוטים חוברו על ידי משוררי ופייטני מרוקו וחלקם חוברו בתקופת תור הזהב בידי חכמי ומשוררי ספרד.

עם עלייתו של המשורר רבי דוד בוזגלו צברה שירת הבקשות פופולריות רבה והיא נמשכת ביתר שאת עם היווסדו של המרכז לתרבות האנדלוסית, המקיים את שירת הבקשות באופן קבוע, בשבתות בשעה ארבע לפנות בוקר עם הפייטן רבי דוד אדרי,  ומספר שבתות בערבי שבת בשעה 21:00.

צילום אבי אדרי: חנבו תקשורת

שירת הבקשות היא חלק ממארג שלם של עשייה של המרכז באשדוד בתחום שימורו ופיתוחו של הפיוט האנדלוסי, אשר זוכה בשנים האחרונות לתחייה מחודשת ומסב חוויה תרבותית יהודית לציבורים שלמים ומגוונים.

חובבי הפיוט האנדלוסי מוזמנים לסדרת חמישי בקשות וליהנות מחוויית פיוט ושירה לכל המשפחה בקונצרטים מרגשים בימי חמישי בשעה 20.00 בערב, בין התאריכים 04.10.2018- 14.03.2019 באודיטוריום מונארט, רחוב דרך ארץ 8, אשדוד.אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com