דצמבר 8, 2021
חדשות אשדוד

צפו: המצלמה החדשה של משטרת התנועה שיודעת עליכם הכל

מצלמה חדשה שנכנסת לפעולה בתקופת החגים באזור הדרום, תשנה את כללי המשחק בכבישים, שכן נתוני הרישוי של הרכבים והנהגים יוקפצו אוטומטית ע"י המצלמה מבלי לעצור את הרכבים, צפו בשיטת הפעולה החדשה שתעשה סדר בכבישי ישראל

צפו: המצלמה החדשה של משטרת התנועה שיודעת עליכם הכל

רגע לפני תקופת החגים, שמאופיינת בתנועת מטיילים ערה בדרום, מכניס מחוז הדרום במשטרת התנועה לפעילות נרחבת את מערך מצלמות ה-LPR, מצלמות הקוראות את נתוני הרכב ובעליו ממשרדי הרישוי ומרישום המשטרה ע"פ מספר הרישוי שלו, כך מפרסם הבוקר אתר 'וואלה'.

מדובר בתפיסה טכנולוגית חדשנית, הנשענת על מערכת "עין הנץ" של המשטרה הפעילה מזה תקופה לא קצרה בה עושה מחוז הדרום של משטרת ישראל שימוש בשיתוף גורמים טכנולוגיים במטה הארצי. מטרת המערכת היא לשפר את רמת הבטיחות והביטחון האישי בכבישי הדרום.

התפיסה המבצעית מאחורי המצלמות הפעילות מאז אפריל באופן מוגבר היא הגעה ממוקדת לגורמים מסכני החיים בהיבט הנהיגה וכלי הרכב. המערכת המחולקת בפריסה שלה בין צמתים ראשיים ומיקומים ניידים המוקמים בשטח, מצלמת את המכוניות החולפות על פני המצלמה.

זו "קוראת" את לוחיות הרישוי של המכוניות ומצליבה אותם עם מסד הנתונים של המשטרה, משרד התחבורה וגורמים נוספים. ברגע שנתוני המכונית או הנהג הנקלטים מייצרים "בינגו" – הצלבה עם נתונים המצדיקים עיכוב של הנהג לבדיקה, נעצר הרכב במחסום המשטרתי הקרוב. בסרטון המצורף ניתן לראות את המערכת בפעולה במהלך אכיפה ניידת של תחנת רהט במחוז הדרו.

השימוש במערכת הזו, שנעשה מזה מספר חודשים, כבר מניב תוצאות. בעיקר במאבק המתמיד של המשטרה "לנפות" ממשתמשי הכביש את אותם נהגים וכלי רכב המהווים סיכון לשאר משתמשי הכביש. על פי הנתונים שהגיעו אלינו, המספרים אודות המתרחש בדרום בהחלט מצריכים עבודה כזו והרבה ממנה.

צפו בפעילות המשטרה עם המצלמה:

צילום: דוברות המשטרה.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

יהודית ביטון התמנתה למנהלת אגף החינוך העל יסודי בעיר

משה אלבז

עיריית אשדוד: רמת כוננות 3 לקראת הסערה הערב

משה אלבז

הילד העיוור זכה לתפילין במתנה לאחר שלא יכול היה להרשות לעצמו לקנות

משה סידי