עיריית אשדוד תתגבר את מערך הניקיון בעיר, חלק מהעובדים יעבדו גם בשעות הלילה

עיריית אשדוד נערכת לראש השנה ולסוכות, ומתגברת את מינהל התפעול בעשרות עובדים, שיעבדו סביב השעון החל מהשבוע הקרוב * הציבור קיבל הנחיות ברורות: אשפה – להוציא את האשפה בזמן ולהניחה בתוך הטמונים. מיחזור – למיין את חומרי המיחזור לפי כלי האצירה. גזם וגרוטאות – להוציא ככל המוקדם. פסולת בנייה – לפנות לאתר מורשה ולהצטייד באישור
צוות האתר | יום שני - 03/09/18 - 11:50
כל פחי האשפה עוברים שטיפה בקיטור לפני החגים

בישיבת סיכום ההערכות לחגי תשרי שהתקיימה בעיריית אשדוד, בראשותו של ראש מינהל התפעול שלמה רוטנברג, ניתנה סקירה של מנהלי היחידות על רמת המוכנות, המשימות הרלוונטיות ותכניות העבודה, בהתאם ללוח הזמנים ולסנכרון בין כל היחידות. "רק ביחד, בשיתוף פעולה הדוק שלנו עם ציבור התושבים, נוכל להיערך נכון לחגים ולהבטיח כי חגי תשרי יהיו באווירה נקייה וחגיגית", אמר רוטנברג והאיץ באנשיו לייצר שיתופי פעולה עם ציבור התושבים, כדי להבטיח שהמרחב הציבורי והפרטי יהיו נקיים ומאירי פנים לקראת החג, במהלכו ולמעשה בכל ימות השנה.

האגף לשירותי ניקיון יתגבר את אנשיו ויפעל עד סמוך לחג על מנת לפנות את כל סוגי האשפה ומבקש מהציבור ומבעלי העסקים לפעול כדלקמן: אשפה – להוציא את האשפה בזמן ולהניחה בתוך הטמונים. מיחזור – למיין את חומרי המיחזור לפי כלי האצירה. גזם וגרוטאות – להוציא ככל המוקדם. פסולת בנייה – לפנות לאתר מורשה ולהצטייד באישור. כמו כן הם פונים בבקשה לבעלי העסקים לסגור את עסקיהם שעה וחצי לפני כניסת החג.

היחידות האחרות יתגברו אף הן את אנשיהן לביצוע שטיפות, גיזום עצים, פינוי אשפה מהשטחים הציבוריים והקפדה לשמור על המרחב הציבורי בהתאם לחוקי העזר. מחלקות הפיקוח והשיטור העירוני ידאגו לסדר הציבורי ויתגברו את האכיפה נגד השלכת פסולת, מטרדי רעש וסביבה, רוכלות אסורה, גיזום עצים במרחב הציבורי, הבערת אש, מנגלים ופיקניקים בגזרת החוף ובפארקים העירוניים וחנייה אסורה. כמו כן, בימים שלפני חג הסוכות, תתבצע אכיפה נגד בניית סוכות בשטחים ציבוריים ובמרחב הציבורי וכנגד מטרדי רעש מתוך הסוכה, לאחר השעה 23:00 בלילה.

בהקשר לחג הסוכות מזהירים באגף הנטיעות על גיזום עצים במרחב הציבורי לצורכי סכך. "העירייה תעמיד לרשות התושבים סכך שייגזם במיוחד עבור הסוכות", אומרים באגף הנטיעות ומבקשים מהציבור לברר פרטים על מועדים ומיקום חלוקת הסכך באמצעי התקשורת ובמוקד העירוני (106), אשר יעמוד כמובן לרשות הציבור ויפעיל תורנים למקרים שיחייבו התערבות.

מי שיחרוג מבקשות העירייה, מסתכן בקבלת דוחות

מינהלות הרבעים העומדים בקשר קרוב עם התושבים, ומינהל התפעול על כל שלוחותיו, מברכים על מעורבות התושבים בשמירה על הניקיון ומעודדים אותם לדווח על השלכת פסולת, על מפגעים ועל התנהגות לא נאותה המחייבת התערבות של גורמי האכיפה. "מדובר בסדרת חגים המייצרת רצף אינטנסיבי של ימי חופש ופעילות מוגברת ולכן חשובה המודעות האזרחית לניקיון הסביבה והמרחב הציבורי ושיתופי הפעולה מצד כל הגורמים, על מנת להבטיח מרחב חיים נקי ואסטטי" הם אומרים ומדגישים כי "אם נתנהג נכון ונשמור על סביבה נקייה, נהנה כולנו מעיר יפה ונקיה".