חדשות אשדוד

משרד הבריאות שוקל להציב תנאי להורים: בלי חיסונים, אין לימודים

"כידוע חיסונים הינם אבן פינה במניעת מחלות זיהומיות מסוכנות, ובבריאות הציבור יש להם תרומה מכרעת לבריאות הילדים והאוכלוסייה בכלל", כותב סגן השר ליצמן במכתב להורים לפני פתיחת שנת הלימודים.  במכתבו מבקש ליצמן ממנכ"ל המשרד לבחון אפשרות לאמץ את מדיניות התניית הרישום למסגרות החינוך בהצגת פנקסי חיסונים.

"אבקש שתבחן בהתייעצות עם איגוד רופאי הילדים וארגוני ההורים ובתיאום עם מנכ"ל משרד החינוך התניית כניסה למסגרות חינוכיות בקבלת חיסונים המומלצים על ידי משרד הבריאות", כותב סגן השר. "ילדים לא מחוסנים יידרשו להשלים את כל המנות הנדרשות של חיסונים או להביא אישור מרופא מוסמך לסיבה רפואית לכך שהילד לא מחוסן".

"החיסונים המומלצים כיום במדינת ישראל הינם יעילים ובטוחים ביותר ומונעים תחלואה, נכות ותמותה ממחלות זיהומיות. ילדים לא מחוסנים לא רק נמצאים בסיכון לתחלואה כאמור, אלא גם מסכנים את מי שנמצא בסביבתם בשל הפרת 'חסינות עדר' ובשל יכולתם להדביק במידה ויהיו חולים. סיכון זה עולה כאשר ילד נמצא במסגרות חינוכיות עם ילדים נוספים בשל הצפיפות היחסית, החללים הסגורים ואופי הילדים".

תוכנית "הגן המחוסן" אמורה להתחיל כבר בשנת הלימודים הקרובה בפיילוט באשכול הגנים "פשוט גן", רשת גנים פרטית ברמת־השרון, שתאפשר הרשמה אך ורק לילדים שעברו חיסונים. מוקדם יותר השבוע קרא איגוד רופאי הילדים לליצמן ולשר החינוך בנט להכליל את תוכנית "הגן המחוסן" בכל בתי־הספר וגני הילדים לקראת תחילת שנת הלימודים.
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

אסותא אשדוד מעדכנת על מצבת החולים נכון להיום

משה אלבז

כוחות כיבוי חילצו לכוד בשריפת דירה בעיר. נזק רב נגרם לרכוש

משה אלבז

מרגש: זוג שמתחתן היום תלו שלטים הקוראים לאנשים לחגוג איתם דרך המרפסת

משה אלבז