אפריל 13, 2021
חדשות אשדוד

נחנך בית הכנסת בבית החולים אסותא אשדוד

במעמד יו"ר אסותא מרכזים רפואיים, ראש העיר, רבנים, ובני משפחת אטיאס, נחנך בית הכנסת המפואר המשרת את ציבור המטופלים ובני משפחותיהם.

נחנך בית הכנסת בבית החולים אסותא אשדוד

בטקס צנוע אך מרשים ומרגש, נחנך אתמול , ראשון, בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון, בית הכנסת המפואר, שנתרם והוקדש בידי משפחת אטיאס לעילוי נשמת אביהם המנוח ר' מרדכי אטיאס ז"ל, משמש כבר כיום כמרכז רוחני שוקק חיים, שבו מתקיימות לאורך כל ימי השנה תפילות ושיעורי תורה מהם נהנה ציבור המטופלים ובני משפחותיהם.

בית הכנסת, הממוקם לצד לובי הכניסה של בית החולים במקום נגיש ומרכזי, עבר בחודשים האחרונים הליך של שיפוץ מאסיבי בידי משפחת אטיאס. בתום חודשים של עבודה מאומצת שינה בית הכנסת לחלוטין את פניו, כאשר הוא זוכה לריהוט מפואר הכוללים מושבי עץ מרופדים, ארונות מעוצבים, לצד תיבה וארון קודש. עם השלמתו, זוכה בית הכנסת למראה מפואר ומרשים, כנאמר "זה קלי ואנווהו".

בטקס צוין מעמד חנוכת בית הכנסת, כאשר בני משפחת אטיאס, לצד ציבור גדול של מכרים, סגל בית החולים, ההנהלה ורבני העיר, נטלו חלק במעמד המרשים שנפתח בריקודים נלהבים עם ספרי התורה ברחבת הכניסה לבית החולים, ומשם לבית הכנסת.

בקביעת המזוזה כובד ידיד המשפחה הרב טולידנו, יחד עם רב העיר הגאון רבי יוסף שיינין שליט"א. אחריו נשא דברים יו"ר 'אסותא מרכזים רפואיים' הפרופ' יהושע שמר, שהודה לכל אלו שבחזונם הוקם בית החולים, הזוכה כבר מיומו הראשון לעסוק בהצלת חיים, שהוא הערך העליון ביהדות, זאת לצד ההשקעה הרבה של בית החולים בתחום הדת.

בדבריו הזכיר שוב הפרופ' שמר את הצורך להגדיל את מספר המיטות של בית החולים, ולהגיע ליעד של 600 מיטות – דבר שהוא הכרחי הן מבחינת מספר תושבי העיר והן בכדי לייצב את בית החולים מבחינה כלכלית והבטיח כי "בבית החולים אסותא אשדוד לא יהיו חולים במסדרונות".

ראש העיר וידיד המשפחה, ד"ר יחיאל לסרי, עמד על מהותו של בית הכנסת הנחשב ל'מקדש מעט', כאשר מהפאר וההדר של בית הכנסת ניתן ללמוד על פארו של בית המקדש. בדבריו הזכיר את ראש המשפחה, מרדכי ע"ה, שזכה לפאר ולרומם בתי כנסיות כאשר הוא זוכה להנחיל את אהבתו לבתי הכנסיות לצאצאיו אחריו, ההולכים בדרכו ואף הם זוכים להגשים מורשתוולפאר ולרומם את בית ה'.

blank
גם ראש העיר ד"ר לסרי כיבד את הארוע.

רב העיר אשדוד, הגאון רבי יוסף שיינין, הרחיב במהותה של ה'נדבה' שבאה לרצון, כשאת מהות הנדבה אנו לומדים משלמה המלך שזכה להקים את בית המקדש –ממנו נלמדת מעלת הנדבה בבניינם של בתי 'מקדש מעט'. כן הזכיר את מעלתו של האב ע"ה, שהיה קובע עתים לתורה ולתפילה בבתי כנסיות, ובזכותו זוכים גם בניו אחריו להקים בתי מקדש מעט שבהם מגדלים תורה ותפילה.

את דבר המשפחה הביא ר' יעקב אטיאס, שסיפר על מעלתו של אביהם שידע לנהוג כבוד בבתי הכנסיות והמדרשות, אך לא פחות מכך הקפיד על כבוד בית הכנסת בזהירות מדיבורים בעת התפילות.

 


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

בת 25 נפגעה פגיעת ראש בתאונה בעיר

משה אלבז

אלאור עזריה פתח קונדיטוריה, רן כרמי בוזגלו הלך לברך

משה סידי

חוגגים עצמאות – מיקום "משאיות השמחה" והזיקוקים

משה סידי