ספטמבר 19, 2021
בריאות ורפואה

בזכות איבחון נכון, חיי תינוק בן חודש ניצלו

תינוק בן חודש הגיע למרפאת 'מכבי שרותי בריאות' באשדוד כשהוא סובל מכאבי בטן חזקים , אבחון מהיר של הצוות הרפואי שמיהר לפנות אותו לבית החולים 'אסותא' הציל את חייו. "בגלל שפעלנו על פי ההוראות החיים של התינוק שלנו ניצלו' סיפר האב השבוע.

תינוק חולה באשדוד

פעם אחר פעם אנו רואים כי החשיבות של צוות רפואי מקצועי וערני מציל חיים, כך גילה לאחרונה גם תושב אשקלון שבנו בן החודש הגיע לאבחון במרפאת 'מכבי שרותי בריאות' באשדוד, ולולא הטיפול המקצועי ומהיר של הצוות, בנו עלול היה להיקלע לסכנת חיים. לפני כשבוע בשעות הצהריים הגיעו בני זוג מאשקלון למרפאת 'מכבי שרותי בריאות' ברחוב רשב"י ברובע ז' באשדוד. האם נכנסה למרפאה וסיפרה כי בנה בן החודש מאוד לא רגוע. מי שהגיעה למקום הייתה האחות אביגיל קולד. "הגעתי ומיד בדקתי את התינוק, ראיתי שמדובר בבקע קלוע, כלומר בקע שעלול להביא למצב של נמק ולסכנת חיים. הוריתי על פינוי מיידי באמבולנס לבית החולים".

לאחר מספר שעות התברר כי קולד אכן עשתה את הדבר הנכון. בבית החולים גילו כי מדובר בבקע קלוע דו צדדי, והחליטו על ניתוח כבר למחרת היום. ביום חמישי שעבר , נותח התינוק בהצלחה ויום לאחר מכן כבר שוחרר מבית החולים.

הטיפול הרפואי של האחות אביגייל קולד מ'מכבי שרותי בריאות ' באשדוד , אולי הסתיים עם הפינוי לבית החולים, אבל הטיפול האישי והמסירות נמשכה גם לאחר מכן. "התקשרנו לוודא שהם בבית חולים, ונאמר לי שלמחרת יש ניתוח", סיפרה השבוע האחות המסורה. "התקשרתי ביום שישי לבדוק איך עבר הניתוח, והתקשרתי גם ביום ראשון. הבנתי שאכן היה בקע דוד צדדי והוא נותח והכל בסדר, ובדיעבד המצב הזה הגביר את הסיכון לחיי התינוק. לשמחתי זה הסתיים בצורה טובה".

מי שלא נשאר אדיש למסירותה של קולד, הוא אבי התינוק "משום מקום התינוק החל לצרוח מכאבים. הורה אתה מבין שמשהו לא תקין" סיפר השבוע. "ראינו גולה באזור המפשעה ולא ידענו מה זה. פנינו לקרובת משפחה של אשתי שהיא רופאה מומחית לרפואת ילדים כדי לקבל הכוונה. היא מקופת חולים אחרת בכלל, אבל שלחה אותנו למרפאה של 'מכבי שרותי בריאות 'באשדוד. כשהגענו הורו לנו להתפנות מיד באמבולנס לבית החולים. קיבלנו טיפול הכי מהיר ששמעתי או ראיתי אי פעם. כל יום היו איתנו בקשר כל הזמן כולל טלפונים באותו יום. כל יום אביגיל מתקשרת ושואלת 'מה קורה עבר הניתוח? ולמחרת שואלת מה נשמע. היא באמת מותק. לא נתקלתי במסירות כזו".

מה אמרת לה אחרי המקרה?
"הודיתי לה מאוד על הדאגה על המסירות והטיפול המהיר, היא אבחנה מיד שמדובר בבקע. בבית החולים אכן אמרו שמדובר בקע דו צדדי וניתחו את הילד למחרת בבוקר. זה ששמענו להוראות של הצוות הציל לנו את התינוק".


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

ד״ר סוזנה הורוביץ – אורטופד מומחה ברכיים

חי חביב

בדיקות קורונה באשדוד לשבוע הקרוב

צוות האתר

היענות מרשימה של מתחסנים במנה השלישית לכללית

צוות האתר