חזר לשמוע אחרי 50 שנה

שלמה שלו, 58, סבל מבעיות שמיעה מילדותו שהלכו והחמירו עם השנים. הוא אפילו החל ללמוד את שפת הסימנים. ניתוח ייחודי שעבר בבית החולים אסותא, החזיר לו את השמיעה. שלמה: "קרה לי נס, חזרתי להיות בן-אדם רגיל ששומע. אני מרגיש שהגעתי לגן עדן".
משה סידי | יום שישי - 10/08/18 - 3:43
חזר לשמוע אחרי 50 שנה

דמיינו שאתם מצליחים לשמוע בברור, לאחר שהתקשיתם לשמוע במשך עשרות שנים. זו החוויה של שלמה שלו (58), בזכות ניתוח מתקדם שעבר לאחרונה בבית החולים אסותא אשדוד.

שלמה סבל מבעיית שמיעה מילדותו, ועם השנים הבעיה החמירה עד שהוגדר כבעל 90% חרשות. הוא התקשה מאד לשמוע את סובביו ואף למד לקרוא שפתיים, עד לפני כמה חודשים הופנה למחלקת א.א.ג וניתוחי ראש צוואר בבית החולים, ונמצא מתאים לשתל שמיעה מעוגן עצם. שלמה הוא הראשון שעובר הליך מסוג זה באשדוד.

פעילות השתל נשמעת כמעט כמדע בדיוני, כפי שמסבירה ד"ר שרון אבנת-תמיר, מנהלת המחלקה: "מכשיר השמיעה הופך את גל הקול לרטט, שמועבר לשתל שמעוגן בגולגולת. משם הרטט עובר לשבלול, המתרגם את המידע לגל חשמלי שעובר למוח, המפרש את האות כשמיעה.".

שלמה טופל על ידי צוות רב מקצועי של משתילים ואודיולוגים. ראשית, הותאם לו מכשיר במכון קלינאות התקשורת בבית החולים ע"י לירון קריב ונועה כהן. לפני כמה שבועות הושתל לשלמה השתל ע"י ד"ר אבנת-תמיר וד"ר יהודה שוורץ. לאחרונה הופעל המכשיר, שלדברי שלמה שינה את חייו: "קרה לי נס, חזרתי להיות בן-אדם רגיל ששומע. אני מרגיש שהגעתי לגן עדן. הרופאים עשו מעל ומעבר כדי להחזיר לי את השמיעה." ד"ר אבנת-תמיר מסכמת: "ברגע שהצלחנו לשנות את איכות החיים של המטופל עשינו את שלנו, וזה הסיפוק הכי גדול שיכול להיות."