מרשים: הרפובליקה הסינית תקים מרכז סחר בינלאומי באשדוד

לאחר שנה שלמה בה נעשתה עבודת הכנה של צוות מיוחד בראשות ד"ר יחיאל לסרי ראש העיר אשדוד, נחתם הסכם עם הרפובליקה הסינית להקמת מרכז סחר בינלאומי באשדוד
מרשים: הרפובליקה הסינית תקים מרכז סחר בינלאומי באשדוד

בשעה טובה ואחרי שנה של עבודת הכנה אינטנסיבית, נחתם בבייג'ינג בירת סין הסכם מסגרת להכללת העיר אשדוד במערך יזמת דרך המשי ( Belt and Road Initiative). היזמה מרכזית במדיניות הממשלה הסינית בעשורים הקרובים.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי התייחס להיישג ואמר "לאחר שאוניברסיטת MIT מבוסטון ארה״ב, בחרה באשדוד כאחת משמונה ערים ברחבי העולם לבניית תוכנית פיתוח כלכלי עירוני, גם הרפובליקה הסינית בחרה להקים באשדוד מרכז סחר בינלאומי כחלק מתוכניתה הלאומית הגלובלית "דרך המשי", אני רואה בכך פריצת דרך הסטורית עבור העיר אשדוד, המבטיחה את קידום היזמות, הכלכלה והמחקר באשדוד בעיקר לטובת צעירי העיר״.

לסרי הוסיף "השותפות עם מעצמה עולמית שבחרה באשדוד כבסיס לקיום פעולותיה באגן הים התיכון, אינה רק עוד יוזמה מקומית או ארצית אלא מהלך נרחב שיקפיץ את אשדוד מבחינת כלכלית ויציב אותה על מפת הכלכלה העולמית "

במסגרת ההסכם יהיו פרוייקטים מגוונים בתחומים שיעצימו תעסוקה מתקדמת באשדוד, כמו כן ייווצרו שיתופי פעולה בנושאי תרבות חינוך ומחקר,כאשר צעד ראשון זה נעשה בשיתוף פעולה הדוק עם חברת סין יורו מד בע"מ.

ההסכם נחתם באווירת ידידות עם הרבה רצון טוב, וציפייה לעתיד, ביקור גומלין מצד משלחת מיוחדת שתצא מסיןמלישראל ותבקר באשדוד צפויה בקרוב.

בתמונות נצפים חותמים על ההסכם בבירה הסינית: מר יהודה פרנקל מטעם העירייה, מר שיה יאנג ג'ון המנכ"ל הסיני, ופרופ' יעקב גינדין יו"ר סין יורו מד.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך