ינואר 26, 2021
חדשות אשדוד

מספר התושבים באשדוד: כרבע מיליון

כבכל שנה, בחודש מאי, שולחת גב' לאה אלקיים, ראש ענף שלטון מקומי במשרד הפנים – מחוז דרום, מכתב לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ובו נתוני האוכלוסייה. על פי משרד הפנים, אוכלוסיית התושבים באשדוד עומדת על 245,011 נפש. הנתון החדש ממשיך לייצב את אשדוד כעיר החמישית בגודלה בישראל.

"מספר תושבי אשדוד, נכון לחודש מאי 2015, הוא 245,011 תושבים" כך מודיעה גב' אלקיים לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, במכתב רשמי היוצא בכל שנה ומציין את מספר תושבי הרשויות בישראל, כפי שהם רשומים במינהל האוכלוסין של משרד הפנים.

אשדוד, מהערים הגדולות בארץ וליתר דיוק העיר החמישית בגודלה בישראל, מהווה כ-3% מאוכלוסיית ישראל אשר חצתה השנה את רף שמונת המיליון נפש. העיר ממשיכה להיתפס כעיר צעירה עם ממוצע גילאים מהצעירים בערי ישראל.

פילוח הפיזור הדמוגרפי בעיר דומה לנתוני אשתקד (נתוני 2014: רובע הסיטי הוא המאוכלס ביותר, למעלה מ-21,000 נפש, לאחריו רבעים ג', ז', (כ-20,000 נפש), י"א (כ-19,500), רבעים א',ד', ה' (כ-16,000), ח' ו-י"ב (כ-15,000). הרבעים הצעירים הם כמובן הרבעים החדשים: י"ז, ט"ז והמרינה).

נתוני מינהל האוכלוסין לסך התושבים באשדוד עולים בקנה אחד עם התחזיות העירוניות המעריכות כי ב-2025 תמנה העיר כ-294,000 תושבים.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

רב ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד: "הישמעו להנחיות – הן נכתבו בדם"

משה אלבז

דואגים לאזרחים הותיקים – העירייה פתחה בקמפיין חשוב ומיוחד

ישראל אוחיון

מבצע החיסונים של מינהל השירותים החברתיים

משה אלבז