אשדוד היא העיר הידידותית ביותר לעסקים קטנים ובינוניים

מדד הרשויות המקומיות של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה דירג וקבע: אשדוד היא העיר הידידותית ביותר לעסקים קטנים ובינוניים לרשויות מעל 150 אלף תושבים – במקום השני נתניה והשלישי חיפה. ראש העיר ד"ר לסרי: "זו חובה וזכות לעמוד לצידם ולסייע להם לשגשג ולהתרחב כמקור הצמיחה והתעסוקה המרכזי של העיר".
משה סידי | יום רביעי - 11/07/18 - 9:30
השר כהן וראש העיר ד"ר לסרי(צילום: שמואל דוד)

כבד גדול לעיר אשדוד. היא נבחרה כעיר הטובה ביותר לעסקים הקטנים. הבחירה נעשתה על ידי מדד הרשויות המקומיות של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה. אשדוד היא כאמור העיר הידידותית ביותר לעסקים קטנים ובינוניים לרשויות מעל 150 אלף תושבים – במקום השני נתניה והשלישי חיפה

שר הכלכלה, אלי כהן העניק לראש העיר ד"ר לסרי את התואר באופן רשמי בטקס שנערך ביום רביעי בכנסת בלשכתו. השר כהן: "העסקים הקטנים והבינוניים מהווים מנוע צמיחה משמעותי למשק הישראלי. הם אחראים לכ-50% מהתוצר העסקי ולכ-60% מהמועסקים במשק, ולכן השקעה בהם הוא אינטרס ציבורי של כולנו"

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי: "הבחירה באשדוד כעיר הידידותית ביותר מבין הערים הגדולות, לעסקים קטנים ובינוניים, הינה תוצאה של מאמצי התייעלות ארגונית האחראית על הקשר בין הרשות המקומית לבעלי העסקים בעיר, שביצענו בשנים האחרונות. ואנו שמחים לדעת על שביעות רצונם מהתנאים והשירות שהעירייה מעניקה להם. זו חובה וזכות לעמוד לצידם ולסייע להם לשגשג ולהתרחב כמקור הצמיחה והתעסוקה המרכזי של העיר".

המדד מתעדכן אחת לשנה ומשקלל שלושה דירוגים שונים בכל רשות. הדירוגים המרכיבים את המדד הם:

• נגישות המידע- דירוג של איכות, היקף המידע לעסקים וקלות השימוש באתר האינטרנט של הרשות.
• מדד "סבסוד ארנונה" – המדד נבנה באמצעות השוואה של הארנונה העסקית מול ארנונת המגורים וממוצע הארנונה העסקית ביחס ל-50 הרשויות המשתתפות במדד.
• שביעות רצון של העסקים – שביעות הרצון מהרשות נבדקה באמצעות סקר בקרב עסקים מקומיים שבחן היבטים שונים של התנהלות הרשות המקומית.

דירוג עשרת המקומות הראשונים:

1. אשדוד
2.נתניה
3.חיפה
4. תל אביב -יפו
5 רמת גן.

אולי גם זה יעניין אותך