שר הפנים יצא בבשורה משמחת עבור החיילים הבודדים

ביזמת שר הפנים, החל מיום ראשון הקרוב חיילים בודדים יקבלו פטור מתשלום שירותי רשות האוכלוסין, כגון דרכון, חידוש תעודת זהות ועוד
פרוייקט מיוחד: 3 שנים ל"צוק איתן"
צילום: דובר צה"ל

ביום ראשון הקרוב, ה-1 ביולי 2018 יגיע לסיומו מהלך שהוביל שר הפנים, אריה דרעי למתן פטור מאגרה עבור חלק משירותי רשות האוכלוסין וההגירה, לרבות הנפקת דרכון.

לפני כשנה, בכנס מיוחד שנערך על ידי ארגון ׳נפש בנפש׳ לחיילים בודדים, הצהיר שר הפנים כי בכוונתו להוביל מהלך שכזה. המהלך חייב תיקון תקנות מיוחדות לנושא.

בשנה זאת עשו נציגי רשות האוכלוסין וההגירה מאמצים רבים לאישור התקנות.

ביום ראשון, כאמור, ייכנסו התקנות לתוקפן התקנות ולמעשה החל מיום זה חיילים שהוגדרו על ידי הצבא חיילים בודדים יהיו פטורים מתשלום אגרה בשירותים הבאים: דרכון, דרכון זמני, תעודת מעבר, בקשה לשינוי שם פרטי, בקשה לשינוי שם משפחה, תעודה המעידה על אזרחות ועוד.

הפטור מתשלום יינתן במעמד הגשת הבקשה עצמה.

השר דרעי בירך על כניסת הנוהל לתוקף: ״עלינו להקל ככל שניתן על החיילים הבודדים. הבטחתי לפני כשנה להוביל את המהלך והיום אני גאה להצהיר שעמדתי בהבטחתי. זה המעט שמגיע לחיילים אלה״.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך