מרץ 6, 2021
קצרים

70 פנים למשחק

הכנס "70 פנים למשחק", נערך במתכונת חגיגית וייחודית לרגל חגיגות 70 השנה למדינה ומכאן שמו. בין המשתתפים שהגיעו לשחק עם הילדים היו ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי והממונה על החינוך מר יהודה פרנקל, אשר סיירו בין המשחקים ושמעו מהם על מהלכים ואסטרטגיה שהם בונים במהלך המשחק.

70 פנים למשחק

אתמול יום ג' (29/5) התקיים כנס משחקים סימולטניים ברחבת עיריית אשדוד. לכנס הוזמנו נבחרות מכלל בתי הספר בעיר הלומדים דרך תכנית קרב את התכניות אשכולות חשיבה ושחמט. סה"כ, במשך שעתיים וחצי, שיחקו כ-250 תלמידים במגוון משחקי חשיבה כאשר המשחק המוביל היה משחק השחמט.

האירוע המיוחד התקיים במבואת העירייה. המבואה הייתה מלאה בכיסאות ושולחנות אשר סודרו בטורים ועליהם מוצבים משחקי חשיבה. לקראת השעה 16:00 המבואה התמלאה בילדים רבים מבתי הספר השונים, כל אחת ואחד התמקם במקומו מול שולחן המשחק, ועם מתן האות החלו כולם לשחק.

כיצד מתנהל המשחק?
כל 10 תלמידים מתמודדים מול שחקן בכיר, במשחק סימולטני הנערך במקביל מול כולם, בשתי תכניות מקבילות. לתכנית שחמט היה ייצוג של 21 בתי ספר ולתכנית אשכולות ייצוג של 29 בתי ספר.

בכנס, שהיה לשיאו של תהליך לימוד בתחום פיתוח החשיבה בקרב תלמידי העיר אשדוד, התמודדו 70 תלמידים מאשכולות חשיבה ו-70 תלמידים מתכנית השחמט מול שחקנים מצטיינים בתחום. הפעילות התנהלה בשני סבבים ובסה"כ נטלו בה חלק כ-250 תלמידים.
 
"האירוע היה למפגן מרשים של יכולות משחק וחשיבה אסטרטגית של התלמידים ושל הסימולטניסטים ברמה גבוהה. בהתמודדות זו נחשפו התלמידים לאסטרטגיות משחק ולחוויה ייחודית ומעצימה שמחברת את תלמידי אשדוד ומייצרת קהילה חושבת ומשחקת" אמרו במינהל החינוך ובקרן קרב וציינו כי "ע"י המשחק רוכשים התלמידים כלים חשיבתיים-קוגניטיביים וחברתיים, להתמודדות חשיבתית ברמה גבוהה שישרתו אותם בהמשך לימודיהם".

כמו כן, לעולם המשחק יש מטרות נוספות כמו משמעת עצמית, הגינות תחרותית, תכנון מוקדם, עבודה בקבוצה והתנהלות עצמאית ועוד. מטרה נוספת היא עידוד התלמידים לעיסוק בתחום והעצמתם מתוך כוונה להכניס למעגל המשחקים את המספר המרבי של התלמידים. אגב כך אומרים בחינוך כי "חווית ההשתתפות אינה תחרותית באופן מכוון, בכדי לייצר אוירה נעימה ולהקנות את אהבת המשחק לתלמידים".
 


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

מלגזה חשמלית בשירות העירייה

צוות האתר

שיא נבדקים ביום אחד באשדוד

צוות האתר

לא מוותרים על מבצע ג'וחא

צוות האתר