"הלוואי ותעזרו לי למצוא עבודה אין לי אף אחד"

עם אב שחלק גדול מחייו היה בכלא, מצב כלכלי קשה מאוד, כשהיא לבדה עם סיפור חיים עצוב, הצליחה יסמין קורלי לסיים לימודי תואר של בר אילן. מאז שנתיים היא מחפשת עבודה ולא מוצאת. היא חולקת דירה קטנה עם חברה בראשון לציון וכל בקשתה היא: "למצוא עבודה באשדוד, עבודה שמתאימה להשכלתי. העיר בה נולדתי וגדלתי. לא תרומה, עבודה". כיוםצ היא עובדת בראשל"צ ומרוויחה בקושי שכר מינימום. למעוניינים לעזור, קורל: 0508440438
משה סידי | יום ראשון - 27/05/18 - 2:24
"הלוואי ותעזרו לי למצוא עבודה אין לי אף אחד"
יסמין קורלי. רק רוצה לעבוד.

"אני לא מבקשת תרומה, אני מבקשת עזרה במציאת עבודה. קוראים לי יסמין קורלי נולדתי באשדוד גדלתי באיזור ב' לשני הורי לאה ואבי קורלי. לאבא שלי יש 38 תיקים במשטרה. כל חיי הוא היה בכלא היום הוא במרכז שיקום הוא פגוע ראש 100 אחוז נכות לא מסוגל לתפקד. אמא שלי בחיים לא עבדה כל החיים היו בבית משטרות וחיפושים וסמים ביקרנו את אבא בכלא והלכנו להוסטלים".

כך כותבת יסמין קורלי, 30, שכל רוצונה הוא למצוא עבודה בעיר. יסמין שכל חייה היו קשים למן הרגע בו נולדה והייתה צריכה לפרנס את עצמה, מנסה כבר שנתיים למצוא עבודה בעיר אשדוד. יסמין עובדת כיום בראשל"צ בחנות "מקס סטוק", למרות שהיא למדה לתואר אקדמי, עם כל מסכת חייה הקשים שעברה ומתפרנסת משכר מינימום.

יסמין ממשיכה: "יש לי רק אבא אחד. ותמיד ידעתי שאני יהיה שונה ממנו. הלכתי ללמוד תואר ראשון במכללת אשקלון תואר של בר אילן, תואר במנהל עסקים וכלכלה. אבל ללא סיוע חיצוני לילדה של אסיר כמוני המטלה הייתה לא פשוטה. לקח לי 6 שנים להגיע לסיום התואר המיוחל. מה שכן סיימתי בכלכלה בציון של 93. ובמנהל עסקים ב 98. את עבודות הסמינר. לקחתי הלוואה של 30 אלף ועדין נשאר לי עוד 17 לשלם לבנק לאומי. עבדתי בכול עבודה שיש שלושה ימים לומדת מ 7 עד 7 שלושה ימים עובדת בהכול אפרסמונים, שוקלדים, מפעלים דפוס מיון דואר רק במה שיש עבודה. היום שיש לי תואר כבר שנתיים אני לא מצליחה למצוא עבודה שתמצה את הפוטנציאל שלי עבודה שהיא לא שכר מינימום"

יסמין מסיימת בבקשה: "אני פונה בבקשה לעזרה. תמיד ידעתי שלצאת ממעגל העוני זה ללמוד באקדמיה. אני מוכשרת מאוד מכינה תלמידים לבגרויות של אנגלית ומתמטיקה עוזרת בכתיבת עבודות סמינריוניות. לימדתי מחשבים בבתי ספר וגם עבדתי כמורה לאנגלית אבל עדין לא מצאתי את המקום שאני יתפתח בו ויעבוד בו. זו אני הבת של אברהם קורלי. בת של אסיר שזקוקה לעזרתך"

במהלך השיחה איתה יסמין  פורצת בבכי לא פעם, רואים שזה בא לה ממצוקה קשה בה היא נמצאת. כל רצונה "לחזור לאשדוד ולמצוא עבודה. בעיר אותה אני אוהבת, נולדתי וגדלתי בה". היא גרה היום עם חברה בחולון וחולקת איתה שכר הדירה. אמה בגלל מצוקה כספית גרה עם אחיה היחיד, בדירה קטנה באזור ירושלים, כך שגם לאן לחזור אין לה. יסמין לבדה ולא הצליחה למרות הכישורים שלה להתפרנס בכבוד ולחזור לעיר בה נולדה וגדלה.  "הלוואי ותעזור לי למצוא עבודה אין לי אף אחד שיעזור". למעוניינים לעזור, קורל: 0508440438