צה"ל מגיע לעיר: מאות בחורי ישיבה מאשדוד יתיצבו לצו ראשון

נציגי לשכות הגיוס מירושלים ותל השומר יגיעו היום לאשדוד על מנת להסדיר את מעמדם של בחורי הישיבה, שיגיעו היום לצו ראשון

מאות בחורי ישיבה מאשדוד יגיעו היום למתנ"ס 'מעלה' הממוקם ברחוב הרב ינאי ברובע ז', על מנת להתייצב לצו ראשון ולהסדיר את מעמדם כבני ישיבה, צה"ל החליט שבתקופה האחרונה הם יורדים לערים הגדולות במטרה למנוע את העומס בלשכות הגיוס.

ע"פ חוק הגיוס, בני ישיבות רשאים לדחות את גיוסם מדי שנה ע"י הגשת מסמך המאשר שהם לומדים בישיבה (שצריכה להיות מוכרת ע"י משרד החינוך) וכפופים למספר תנאים: אסור להם לעבוד, אסור להם לצאת לחו"ל בזמן הלימודים (למעט 7 יום) ולפחות 45 שעות לימוד שבועיות.

בני ישיבות שעומדים בתנאים ניגשים לצו ראשון בלשכת הגיוס האזורית (אחרי צו ראשון, את הדיחוי השנתי עושים בתה"ש במדור בני ישיבות כשהם מביאים חתימה מראש המוסד ומועד הישיבות). עקב בקשות של ראשי ישיבות הוסדרו ימים מיוחדים בהם בני ישיבות יגיעו להסדיר את הדיחוי, על מנת שלא יתקלו במראות שיפגעו באורח חייהם. ההנגשה נעשה ע"י מדור בני ישיבות בצה"ל.

עקב עומס של ימים כאלה וכדי לא לפגוע גם בימי השגרה של לשכות הגיוס ובהליכי גיוס של חרדים הבוחרים כן להתגייס – יצאו בלשכת הגיוס דרום וערכו את הליכי הצו ראשון לתלמידי ישיבות בדרום במתנ"ס בנתיבות. סגן ראש העיר וגורמים חרדים בצה"ל פעלו לפרויקט המיוחד שהצליח מעל המשוער, מה שמוביל לכך שהפרויקט יקרה גם באזורים אחרים בארץ מול ישיבות נוספות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך