חדשות אשדוד נדל"ן

גלובס: הארנונה באשדוד הנמוכה מבין 10 הערים הגדולות

גלובס: הארנונה באשדוד הנמוכה מבין 10 הערים הגדולות

נתוני הארנונה בעשר הערים הגדולות בישראל, מלמדים שהארנונה באשדוד היא הנמוכה ביותר ועומדת על 41.5 ש"ח למ"ר, כך עולה מניתוח השוואתי שערך העיתון גלובס, ובהשוואה לערים אחרות מדובר בפער הפרשים גדול במיוחד. אשדוד מוכיחה שוב כי אין צורך להעלות את תעריפי הארנונה הקיימים כדי לפתח את העיר, להעניק שירות מיטבי לתושב ואפילו לסיים בעודף תקציבי.

תקציב עיריית אשדוד לשנת 2018 הינו 1,708,474,400 ₪ ובהשוואה לשנה שעברה מדובר בגידול של 7.3 אחוז. בנוסף, עיריית אשדוד מסיימת בשנים האחרונות, בעודף תקציבי וזוכה בפרסים והערכה על ניהול כספי תקין וניהול יעיל של כספי הרשות. גודל ההישג מקבל ביטוי משמעותי יותר לאור ההשקעות הגדולות שעושה העיר בשנים האחרונות, בכל תחומי החיים של התושב, וגם על כך מעידים תעודות הערכה ופרסים להם זוכה העיר.

ברשויות רבות יש יחס ישיר בין הרצון לפתח ולהרחיב את ההשקעות ביישוב להעלאת הארנונה ברשות ויצירת אפיקי מימון חדשים לתכניות הפיתוח שלה. המשקיעות בפיתוח של שטחם נאלצים לעיתים לעלות את מיסי הארנונה "כדי לכסות על הוצאות פיתוח ושירותים עירוניים, הרשויות נאלצות להעלות מיסי ארנונה וגם אם מדובר בפעולה הגיונית יש בה כדי להכביד על הציבור המקומי" אומרים באשדוד ומציינים כי "אשדוד נמנעת ככל שרק אפשר מיוזמה עצמית להעלאת תעריפי הארנונה ומסתפקת רק במה שקובע החוק".

ניתוח נתוני הביצוע מול תעריפי הארנונה באשדוד מלמדים כי בחמש השנים האחרונות השקיעה עיריית אשדוד כמעט בכל תחום מוניציפלי המיטיב עם התושב, ולמרות המשברים הכלכליים שפקדו את ישראל ומשפיעים ישירות על האזרח, גדלו ההשקעות בשלושים אחוזים. נתון נוסף וחשוב, המבליט באופן משמעותי את ההשקעה בתושב, מלמד שבשנת 2016 ההשקעה בתושב בעיר אשדוד גדלה בכ-400 ₪ לאדם, בהשוואה לשנה קודמת, ועומדת על השקעה שנתית של 6,721 ₪ ולאדם. נתונים אלה מציבים את אשדוד בין חמשת הערים הגדולות בישראל ועלייה של שני מקומות בהשוואה לשנה קודמת, תוך שהיא עוקפת את ראשל"צ, ירושלים ונתניה.
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

כוחות כיבוי חילצו לכוד בשריפת דירה בעיר. נזק רב נגרם לרכוש

משה אלבז

מרגש: זוג שמתחתן היום תלו שלטים הקוראים לאנשים לחגוג איתם דרך המרפסת

משה אלבז

בעלי עסקים באשדוד מזהירים משטרות מזוייפים של 200 שקלים

משה סידי