טקס יום הזיכרון בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון

היום (רביעי) בשעה 11, עם השמע הצפירה התכנסו מאות עובדים ומטופלים בבית החולים להתייחד עם זכר חללי צה"ל ופעולות האיבה בטקס מרגש
טקס יום הזיכרון בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון

הטקס נפתח באמירת יזכור ע"י מנהל אגף משאבי אנוש, תבור אנושי ולאחריו רב בית החולים, יעקב קיהן נשא את תפילת אל מלא רחמים.

מנכ"ל בית החולים, ד"ר דודו דגן אמר, "בכל שנה מתקיים טקס יום הזיכרון בצמוד ליום העצמאות. מזיכרון, שכול ותוגה לשמחת יום העצמאות, הקוראת לשלום ולשיתוף פעולה. היום אנו מציינים את זכרם של חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. מסע חייהם הקצר, קצר מדי, של האנשים במדים ואזרחים רבים, הסתיים והחל מסען של המשפחות השכולות, מסע של גבורה והתמודדות, משא כבד מנשוא.

לבני ובנות המשפחות השכולות, אני רוצה להביע את תנחומינו הדלים מגודל האובדן. אתם החיים יום יום ושעה שעה את הסבל הפרידה מיקרכם שאינם עוד. אנו מציעים לכם כתף, אוזן קשובה ולב חפץ.

אנו המטפלים בבית החולים כבשדה הקרב, חדורי אותה רוח הרפואה המפעמת ותחושת השליחות, לנהל מאבק עיקש על חיי כל פצוע וכל חולה, בכך, אנו ממש חיים את מערכת הערכים שלנו ובראשה, כבוד האדם וחיי האדם באשר הוא. עשייתנו מערבת את רגעי השיא וההתעלות בהצלת נפש אחת ואת מפח הנפש הצורב והמהדהד בהיכבה פתיל החיים. על כך, ברצוני להודות לכל אחד ואחת מכם באופן אישי על עשייתכם ומסירותכם.

כאן, בבית החולים, עשייתנו כולה קירוב הלבבות, חמלה ואנושיות לכל הבאים בשערינו בשעת מצוקתם וכאבם.נשלח מכאן חיבוק אוהב וחם לכל המשפחות השכולות ולכל חיילי צה"ל וכוחות הביטחון העומדים על משמרתם".

סגנית מנהל בית החולים, ד"ר הדר מרום הקריאה את מסדר הנופלים מאת חיים חפר והתזמורת הקאמרית של בית החולים שרה את אייכה ולאורך הים וריגשה את רבבות העובדים והמטופלים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך