נפתחה עונת הרחצה: כל שבעת חופי הרחצה באשדוד פתוחים לציבור

כל שבעת חופי הזהב של אשדוד, המעוטרים בתו התקן הבינלאומי "דגל כחול", ערוכים לתחילת עונת הרחצה שתיפתח באופן רשמי היום (שני) הקרוב ותימשך עד ה-8/10. חידוש באפליקציה העירונית "אשדודית" - מידע רלוונטי על חופי אשדוד בזמן אמת, מזג האוויר וגובה הגלים, מהירות וכיוון הרוח ובעיקר האם הים שקט ומתאים לשחייה, את רשימת כל החופים וזמני פעילות, מידע כללי על כל חוף ואפילו מצלמה המשדרת מראות מן החוף
צוות האתר | יום שני - 16/04/18 - 10:32
אנשים מתהלכים על חוף הים

להלן חופי הרחצה של אשדוד: מי-עמי, לידו, אורנים, הקשתות, י"א, באר שבע (ט"ו) והחוף הנפרד. החופים יהיו פתוחים בין השעות 17:00-07:00 (בשיא העונה, יולי אוגוסט, הפעילות תורחב עד לשעה 19:00). חופים נוספים לספורט ימי: חוף גיל, חוף גנדי ורצועת החוף מצפון לחוף מי-עמי.

מאות אלפי שקלים הושקעו השנה בחופי הרחצה, בעבודות שכללו בדק בית ועבודות אחזקה, טיפול בשבילים, תחנות הצלה וסככות (עד סוף יוני תוצב תחנת הצלה חדשה בקשתות ו-12 סככות צל חדשות בחוף מי עמי), הסדרת חנייה, גידור, חסימת סלעים, הנגשת נכים, הצטיידות ורכש ועוד. בנוסף לשלטים של משרד הפנים, הוצבו אשתקד שלטים חדשים ואחידים, בשתי שפות, כיאה לעיר תיירות, והשנה יוצבו נוספים במקומות החסרים. עד סוף החודש יוצב מתקן משחקים חדש בחוף לידו ובחוף באר שבע הושלמה ההתקנה של מתקני כושר חדשים.
במינהל התפעול גאים על ההשקעות שנעשו לאורך השנים בכל רצועת החוף, בדגש על חופי הרחצה המוכרזים, ומבטיחים כי "חופי הרחצה של אשדוד ימשיכו להיות מהיפים בישראל". במינהל מזכירים כי אשדוד זוכה לפרגון והערכה ורק לאחרונה התפרסמו נתונים אודות מצב החופים בישראל ואשדוד זכתה לציונים גבוהים לכל רצועת החוף שבתחום שיפוטה.

בעיריית אשדוד חוזרים ומבקשים מהציבור הרחב שלא להיכנס לים ללא מציל. ההדגשה באה לאור, בעקבות האירוע מהשבוע החולף שבו טבע נער ורק בנס הוא נמשה מן המים. הנער הגיע לבית החולים במצב קשה.

אז מה יהיה לנו השנה בחופי אשדוד? ראשית, באגף החופים גאים באפליקציה החדשה שהושקה במסגרת "אשדודית". מנהל האגף אריה תורג'מן: "באשדודית תוכלו למצוא מידע רלוונטי על חופי אשדוד, מזג האוויר וגובה הגלים, מהירות וכיוון הרוח ובעיקר האם הים שקט ומתאים לשחייה, את רשימת כל החופים וזמני פעילות, מידע כללי על כל חוף ואפילו מצלמה המשדרת עבורנו מראות מן החוף".

לבד מזאת, כל חופי אשדוד נושאים "דגל כחול" ומציגים שירותי חוף מלאים. כולם מונגשים עד סככת הנכים ושלושה חופים (אורנים, הנפרד ובאר שבע) מונגשים עד המים. בכל החופים מתקני ספורט ופעילות ספורט, וכמובן תחנת הצלה, מלתחות, עמדת עזרה ראשונה, סככות צל וברזיות וכיו"ב. באגף החופים אומרים כי היוזמה להכשרת מתנדבי הצלה שהחלה אשתקד תימשך גם השנה, ואיתה מיזמים מיוחדים כדוגמת הפרויקט האוסטרלי, פעילות נוער בחופים, תחרויות ספורט ומיזם חופיקס.

אגף החופים, אשר מוביל את כל המהפכה בתפישה התפעולית ובשדרוג החופים, מזכיר לכולם כי הים יכול להיות גם מקום מסוכן. "חשוב מאוד להקפיד על כללי ההתנהגות בחופים", הם אומרים ומזכירים את כללי הזהב: הרחצה מותרת בחופים המוכרזים בלבד, בשעות הפעילות ולעיני המצילים. כמו כן הם מזכירים את האיסור בהכנסת כלי רכב או סוסי רכיבה לחופים. איסור הבאת כלבים לחופים. איסור הבערת אש ומנגלים בחופי הרחצה. משחקי כדור ומטקות מותרים רק בשטחים שהוקצו לכך ולא שוכחים לשמור על הניקיון.

אולי גם זה יעניין אותך