בשורה להורים: סבסוד הצהרונים באשדוד יימשך עד שנת 2020

משה כחלון אמר בעקבות ההחלטה "המשכנו את תכנית נטו משפחה, כחלק מהמחויבות שלנו למשפחות הצעירות בישראל, והמשמעות היא שמשפחה באשדוד תמשיך לחסוך אלפי שקלים בשנה ותוכל להוציא את הכסף שלה על מה שתבחר"

תקציב המדינה עבר בקריאה ראשונה. המשמעות: תכנית 'נטו משפחה', הכוללת סבסוד צהרונים, הגדלת נקודות הזיכוי, הורדת המכסים והגדלת מס ההכנסה השלילי תימשך עד שנת 2020. שר האוצר ויו"ר 'כולנו', משה כחלון: "תקציב המדינה שעבר הוא תקציב חברתי ואחראי. המשכנו את תכנית נטו משפחה, כחלק מהמחויבות שלנו למשפחות הצעירות בישראל, והמשמעות היא שמשפחה באשדוד תמשיך לחסוך אלפי שקלים בשנה ותוכל להוציא את הכסף שלה על מה שתבחר"

תכנית נטו משפחה, שהושקה במהלך 2017, כוללת הטבות במיסוי למשפחות עובדות ובהן סבסוד צהרונים, תוספת נקודות זיכוי לנשים ולגברים בגין ילדים עד גיל 6, הרחבת מענק עבודה והפחתת מכסים על בגדי תינוקות, הנעלה ומכשירי סלולר. התוכנית צפויה להעלות את שכר הנטו של משקי הבית באלפי שקלים בשנה בהתאם לאשכול הסוציו-אקונומי, כך שמקומות חלשים יותר יקבלו סבסוד גבוה יותר, וזאת בהמשך ישיר למדיניות אותה מוביל שר האוצר ויו"ר 'כולנו', משה כחלון לצמצום הפערים בחברה הישראלית.

שר האוצר ויו"ר 'כולנו' משה כחלון: "מדינת ישראל אומרת היום בקול צלול וברור לישראלים עובדים שהיא יודעת לתת ולא רק לקחת. תכנית נטו משפחה מביאה בשורה לזוגות צעירים עובדים. זו תכנית שמעודדת יציאה לשוק התעסוקה, מגדילה את שוויון ההזדמנויות ומעל לכל רואה בני אדם, אנשים, ולא רק מספרים".

על כל ילד בצהרון בגילאי 3-8 באשדוד יחסכו ההורים 3000 שקלים בשנה, כאשר בכל חודש נחסכים מהם 300 שקלים בגין סבסוד משרד האוצר. ב-5 שנים תחסוך המשפחה סכום של 15,000 שקלים.

נוסף על כך, גם בנושא נקודות הזיכוי ישנה בשורה. כך לדוגמא אם ניקח זוג הורים באשדוד עם שני ילדים בגילאי 4-6, כאשר הגבר מרוויח 12,000 שקלים בחודש והאישה מרוויחה 8,000 שקלים בחודש (ברוטו), התוספת להכנסה נטו בשנה בעקבות תכנית "נטו משפחה", תהיה לא פחות מ-12,900 שקלים.

תכנית "נטו משפחה" של שר האוצר, משה כחלון מתמקדת בשתי אוכלוסיות: משפחות עם ילדים שאינן מגיעות לתקרת המס וזכאיות למענק עבודה (מס הכנסה שלילי), ומשפחות מעמד הביניים שעוברות את סף המס. התכנית מהווה צעד נוסף של שר האוצר, משה כחלון להפחתת יוקר המחיה ולחיזוק מעגל העבודה ונועדה להוציא משפחות ממעגל העוני ולצרפן למעמד הביניים באמצעות הגדלת שכר הנטו בצורה משמעותית מדי חודש.

נטו משפחה משווה את נקודות הזיכוי של אבות לאלה של האימהות, ובכך מגדילה את ההכנסה של כל משק בית בעוד אלפי שקלים בשנה. בנוסף, סבסוד הצהרונים נעשה באופן דיפרנציאלי, כלומר ביישובים חלשים ההורים יזכו לסבסוד גבוה יותר של הצהרונים, וביישובים הכי חלשים ההורים כמעט ולא ישלמו כלל על צהרונים לילדים בגילאי 3-8. כל אלו בצירוף הורדת המכסים על בגדי תינוקות, נעליים ומכשירי סלולר – מוצרים אותם משפחה ממוצעת צורכת רבות בכל שנה.

עוד נודע כי גורמים פוליטיים ניסו לסקל את העברת התקציב בכלל והעברת 'נטו משפחה' בפרט, אך שר האוצר כחלון וסיעת 'כולנו' מנעו כל תזוזה מהתכנית המקורית והיא הקלה על המשפחות הצעירות בישראל.

צילום: אלעד מלכה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך