ליברמן בביג, פקחים בסטאר סנטר, קונים מודאגים בטיב טעם וחרדים בשירי מחאה – צפו בכל הפרטים

בזמן שליברמן היה ביג, פקחים חילקו קנסות בסטאר סנטר. כל הפרטים על המאבק השבת באשדוד שעולה מדרגה ומעבור לבמה הארצית. קונים מודאגים שיצטרכו לנסוע לעיר אחרת וקבוצה של חרדים הביעה תמיכה בשבת בשירה. במוצאי השבת (18.30)עוד צפויה הפגנה ברחבת העירייה ויאיר לפיד אמור להגיע - צפו
ליברמן בביג, פקחים בסטאר סנטר, קונים מודאגים בטיב טעם וחרדים בשירי מחאה - צפו בכל הפרטים

"מאבק השבת" באשדוד עולה מדרגה. כמו שזה נראה הוא עובר עתה לזירה הארצית. שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיע לביג.
ליברמן הביע תמיכה חד צדדית בפתיחת העסקים בשבת. אומנם מארגני המחאה אמרו כי מבחינתם, "מבלי לפגוע בכבודו של שר הביטחון, מובילי המחאה לא יקחו חלק בביקורו של שר הביטחון באשדוד, שכן הפתרון לבעיה נעוצה בהחלטות ראש העיר וראש העיר בלבד. עינינו נשואות לראש העיר ואנו מחכים לתגובה שלא משתמעת לשתי פנים". אבל לליברמן היה מה להגיד.

ליברמן אמר בין הייתר: "אני באתי לעשות שלום בין יהודים ולא מלחמה. גם ראשי הציונות האבות המייסדים כמו הרצל ז'בוטינסקי ופינסקר לא דיוק הקפידו להגיע בבוקר בבית בשבת בבית הכנסת אנחנו גם מכבדים מי שהולך לבית כנסת. ההקשר הוא בוודאי חשוב אבל אנחנו לא מוכנים לוותר על העמדה הבסיסית שלנו. מה שרואים פה באשדוד במלחמתהתרבות, זו תוצאה ישירה של חוק המרכולים. אישור החוק התקבל כקודה להסתער על הסטטוס קוו. העסקים באשדוד פתוחים במשך עשרות שנים. זו פגיעה בסטטוס קוו".

פקחים מתארגנים לחלוקת דוחות, בשבת שעברה בביג. גם השבוע הגיעו, הפעם לסטאר סנטר.

אחד מבעלי העסקים במקום פנה במחאה לליברמן על העובדה שהוא עלול לאבד את פרנסתו בגלל סגירת העסק בשבת:

בזמן שליברמן דיבר על כך בביג, פקחים חילקו דוחות בסטאר סנטר. הפקחים הגיע בכוחות מתגוברים ובמדובר לפחות ב- 4 רכבי פיקוח שהגיעו לחלק דוחות למי שפתוח בשבת. קונים "בטיב טעם", הסופר היחיד שפתוח בשבת, הביעו את חששם ממה שהולך לקרות עכשיו. "נצטרך לנוסע אל מחוץ לעיר אמרו. בבקשה אל תסגרו לנו את המקום"

קבוצת של צעירים חרדים הביעה אף היא את המחאה שלה. הקבוצה הגיעה לאזור הסטאר סנטר מאחורי טיב טעם ופתחה בשירי שבת, כשההכוונה להביע את מחאתם על המקומות הפתוחים.

בערב (18.30) ברחבת העירייה עוד צפויה לנו מחאה נוספת, הפגנה גדולה נגד הסגירה. מי שאמור להגיע ואף הודיע שיגיע הוא יאיר לפיד יו"ר יש עתיד. לפיד הגיש השבוע הצעה לביטול חוק המרכולים. ראש העיר אגב למעט תגבוה לקונית על שמירת "הסטטוס קוו", לא מביע דעתו.

הודיע כי יגיע להפגנה במוצאי השבת. לפיד (צילום ויקפדיה)

כמו שזה נראה המאבק רק בתחילתו.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך