ציון מעולה לעיר אשדוד בהיערכות לחירום

שבוע שעבר התקיימה ביקורת של רח"ל ופקע"ר להיערכות הרשות המקומית לחירום. על אשדוד הורעפו מחמאות רבות מצד עורכי הביקורת ובהם נציגי משרדי הממשלה הרלוונטיים, נציגי הרשות הלאומית לחירום ונציגי פיקוד העורף. אתמול קיבל אריה איטח, קב"ט העיר, מכתב רשמי המעניק לאשדוד ציון מדהים לרמת המוכנות, 99.2 הוא הציון הניתן לעיריית אשדוד

במכתב מסכם ששיגרה סרן שיר בן חמו, קצינת רשויות נפת לכיש מחוז דרום בפיקוד העורף, היא מודיעה באופן רשמי לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ולקב"ט העיר אריה איטח כי אשדוד עברה בהצלחה מרובה את ביקורת ההיערכות לחירום וזכתה לציון 99.2!!! וכך כותבת סרן בן חמו במכתבה:

בתאריך 5 בדצמבר 2017 התקיימה בעיריית אשדוד ביקורת להיערכות הרשות לחירום ע"י רשות חירום לאומית ופיקוד העורף. מטרת הביקורת הינה להעריך את כשירותה ומוכנותה של הרשות המקומית למצבי חירום בתחום ההתגוננות האזרחית ובהתאם לכך להדריך ולכוון את הרשות לשיפור מוכנותה לחירום. הבקרה של פקע"ר התבצעה ע"י אל"ם מרקו אזואלוס וסוכמה בציון – 99.2. את הליקויים אשר יפורטו בהמשך ניתן להשלים עד חודש מתאריך הפצת הטיוטה- 11/1/18.

בשבוע שעבר קיים מטה מל"ח את ישיבתו האחרונה והמסכמת לשנת העבודה 2017 ובתוך כך שמעו את אנשי הביקורת על עבודתם באשדוד. בישיבה נטלו חלק גופים ונציגים שונים – ראש העיר, מפקד נפת לכיש בפקע"ר, מנכ"ל העירייה וקב"ט העיר, מפקד משטרת אשדוד, נציגי מד"א וכב"ה, ראשי המכלולים, נציגי פקע"ר ורח"ל ונציגי המשרדים הממשלתיים שערכו את הביקורת על עבודת המכלולים באשדוד.

ההתרגשות התפוגגה אז לנוכח המחמאות שהורעפו על כל מכלולי העירייה ועל אגף הביטחון העירוני, ואתמול הפכה למסמך רשמי כאשר ראש העיר זוכה לקבל לידיו את הציון המסכם לעבודת הביקורת ואת ההצהרה החשובה לפיה "אשדוד ערוכה ומוכנה בצורה גבוהה מאוד" כפי שקבע סא"ל מרקו אזואלוס, מפקד נפת לכיש וראש צוות הביקורת בפקע"ר.

שני הנתונים שחסרו בביקורת הם נתוני המוסדות המיוחדים שטרם עברו הדרכה לחירום בשנה"ע 2017 ונתוני הפיקוח על המקלטים הציבוריים. שני הליקויים הללו יתוקנו עד סוף השנה הנוכחית.

ד"ר לסרי שיבח אז את הביקורת על העבודה היסודית והירידה לפרטים וציין את משמעותה של הביקורת ככלי עזר בתיקון ליקויים ובשיפור המערכת. "אני מודה לכם על הביקורת שתמיד יש בה כדי לסייע בשיפור ושדרוג המערכות ואשמח להרחיב את הביקורת לתחומים נוספים. אחרי הכל יש לביקורת משמעות רצינית בבניית יכולת המוכנות" אמר אז והודה לקב"ט איטח, לצוות הביטחון ולכל חברי מטה מל"ח על ההיערכות המצויינת והעמידה בכל הפרמטרים שבוקרו.

איטח הביע סיפוק והערכה לכל ראשי המכלולים ועוזריהם על עבודתם ואמר "התוצאה ברורה והציון 99.2 מגיע לכל אחת ואחד מכם. תושבי אשדוד סומכים עלינו בחירום".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך