יצחק מויאל נבחר להנהגה העולמית של עובדי הבניין והעץ

כבוד גדול למדינת ישראל ולעיר אשדוד: יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ יצחק מויאל, נבחר פה אחד להנהגת ה-BWI כחבר המועצה העולמית. מויאל זכה לתמיכה אפילו מנציגי מדינות ערב, שהחמיאו למויאל ואף שוקלים להגיע לביקור בישראל, מויאל: "זה אחד הרגעים הכי מרגשים וחשובים בתפקיד אותו אני ממלא, אמשיך לייצג את ישראל ואשדוד בכבוד בכל פינה בעולם"
יצחק מויאל נבחר להנהגה העולמית של עובדי הבניין והעץ

הקונגרס הרביעי של הפדרציה העולמית של עובדי הבניין והעץ התקיים במשך שלושה ימים בעיר דרבן בדרום אפריקה. בקונגרס נידונו מטרות הפדרציה, סדרי העדיפויות שלה, פעולותיה בשלוש השנים האחרונות ופעולות עתידיות לשנים 2018-2021. בקונגרס גם הוצג תיקון לחוקי הפדרציה, תוכנית אסטרטגית עתידית, החלטות בנושא הגנת זכויות עובדים וכן נבחרה הנהגת הפדרציה הכוללת את המועצה העולמית, הוועד המנהל העולמי, הנשיא ושני סגני הנשיא, המזכ"ל ורואי החשבון.

זאת ועוד, הקונגרס גם סיפק הזדמנות עבור ועדות וישיבות של המועצה העולמית וכן תערוכות אזוריות המבוססות על נושאים בתחום הבנייה, שהיוו חלק מאירועי השבוע סביב הקונגרס.

בקונגרס השתתפו כ-1,200 משתתפים ו-700 צירים מ-340 איגודים מקצועיים ב-132 מדינות. הנושא והלוגו של הקונגרס היו AMANDLA, שהוא הקריאה של מאבקים והתנגדות של דרום אפריקה. פירושו "כוח" בשפות זולו וקסוסה… "כח לאנשים מדגיש עוד יותר את הצורך שאיגודים מקצועיים יקבלו בחזרה את כוחם בעולם העבודה, ומביע את קריאתנו לקולות חזקים לדמוקרטיה, זכויות אדם, סובלנות וצדק חברתי לעמוד על שלנו בעיצוב החברות שלנו" אמר יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ יצחק מויאל (תושב אשדוד), שייצג את ישראל בקונגרס. גם אביטל שפירא-שבירו, המזכירה הבינלאומית של האיגוד הבניין וההסתדרות, השתתפה בקונגרס החשוב.

לפני הקונגרס ובמהלכו הייתה כוונה של אחד האיגודים המקצועיים הבלגיים לגנות את מדינת ישראל ולהחרים מוצרים ישראלים. הצעה זו סוכלה בשיתוף ובמאמצים רבים ובקואליציות שנרקמו לפני ובמהלך הקונגרס, ובראשם האיגודים המקצועיים מתורכיה, גרמניה שבדיה, אוקראינה, רוסיה, בולגריה, קפריסין, מלטה ועוד, עימם אנו מקיימים יחסי עבודה הדוקים וממושכים. את המהלך הזה הוביל מויאל באופן מיליטנטי.

זאת ועוד, במהלך הקונגרס נשא מויאל נאום שהדגיש את מחויבות ההסתדרות לטיפול והגנה של עובדים (ישראלים, זרים ופלסטינים) בענף הבניין בישראל, ומחויבותה של ההסתדרות להבטיח שוויון מלא לכל העובדים בענף בתנאי עבודה שכר ורווחה. מויאל פרש בפני המשתתפים את הפעולות המגוונות הנעשות להגנת העובדים הפלסטינים בישראל, לרבות הטיפול בוועדה הפריטטית ושילובם בענף.

במהלך הקונגרס התקיימו בחירות, ומויאל נבחר פה אחד לארבע שנים להנהגת ה-BWI כחבר המועצה העולמית. מדובר בהישג שלא היה מעולם לישראל ברמה הזו בקונגרסים קודמים. מויאל זכה לתמיכה של כל הנציגים באי הקונגרס, כולל מדינות ערב כגון ירדן, טוניסיה ומרוקו.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך