האופרה הירושלמית מציגה: "חליל הקסם" במשכן

אופרה המבוססת על יצירת המופת של מוצרט "חליל הקסם" המאחדת הפתעות מוסיקליות מרעננות, אגדה מבדרת ומסר של חכמה ואנושיות.בהשתתפות זמרי האופרה הירושלמית, המקהלה של האופרה הירושלמית בניצוחו של עודד שומרוני, מקהלת "אורטוריו ירושלים" והתזמורת הסימפונית אשדוד תחת שרביטו של עומר אריאלי
צוות האתר | יום ראשון - 03/12/17 - 10:50
צילום: גאיה סעדון

האופרה הירושלמית תעלה בחורף הקרוב את האופרה "חליל הקסם" המבוססת על יצירת המופת של מוצרט בבימוייה של מוניקה וייצפלדר. באופרה ישתתפו זמרי האופרה הירושלמית, המקהלה של האופרה הירושלמית, מקהלת "אורטוריו ירושלים" והתזמורת הסימפונית אשדוד. האופרה תעלה שלושה מופעים , שניים מהם יתקיימו בתיאטרון ירושלים בסוף דצמבר ( 28.12 ו-30.12) והמופע השלישי יתקיים בתחילת ינואר (3.1) במשכן לאומנויות הבמה באשדוד.

הבמאית , מוניקה וייצפלדר, הינה בעלת ניסיון של למעלה מעשרים שנה כבמאית באופרה של פריז ועבדה עם גדולי הבמאים והזמרים בימינו. באופרה זו היא מעלה בימוי ייחודי ל"חליל הקסם" שיוצג בבכורה בישראל. בין הזמרים שישתתפו באופרה : ויקטוריה וורגה, סמיון בולינסקי, דניס סדוב, יורי קיסין, ז'אן כריסטוף בורן, אנה פשס, שמואל ברלד, נעמה שולמן, מימה מילוא, נועה הופ, , סטיבן טימונר, איילת קגן .

האופרה משלבת הפתעות מוסיקליות מרעננות, אגדה מבדרת ומסר של חכמה ואנושיות. בעלילה מסופר על הנסיך טמינו שנשלח להילחם בכוחות הרוע ולהציל את הנסיכה פמינה שנחטפה מאמה (מלכת הלילה) באכזריות על ידי זרסטרו הרשע, אבל מתברר שההפך הוא הנכון וזרסטרו האדיב בעצם מגן על הנסיכה מפני האם הנקמנית והאלימה. הגיבור באופרה לומד להתבונן מזווית אחרת על סודות החיים ולהתגבר על אויבים, חיות טרף וחרדות, בעזרת
קסם המוסיקה המרפאה את הנפש והמשכינה שלום. האופרה משלבת בסמלים המתעדים את אידיאולוגיית המלחין, אחווה וקירוב בני אדם.

הבמאית , מוניקה וייצפלדר: "הרעיון מאחורי הפקה זו של יצירת המופת של מוצרט "חליל הקסם" בבימוי מקורי שלי, הוא צמיחה. איך להתבגר ולצמוח מבלי לאבד את הקשר עם הקסם של החיים, עם השירה של החיים, עם המגיה והשירה של הטבע, עם עצמנו ועם אחרים סביבנו. לעתים יש בנו את מלוא האומץ וההחלטיות להתמודד עם מה שהחיים מציבים בדרכנו ולפעמים אין. לעתים אנו עקשניים מדי מכדי להבין מה דרוש מאיתנו. לעתים אנו מאמינים בעצמנו ולעתים לא. יש ימים שאנו סתם עצלנים, מכירים במגבלות של עצמנו ומסוגלים להבין אותן ולהתגבר עליהן. או לא. זה האתגר היומי שלנו. והרעיון הוא לנסות למצוא שם קצת קסם וקצת שירה. כל יום.. "
חליל הקסם

יום רביעי, 3.1 בשעה 20:30, המשכן לאומנויות הבמה ,אשדוד

להזמנת כרטיסים: משכן לאומנויות הבמה באשדוד , טלפון 08-9568111

מחיר כרטיס: 160 – 225 ש"ח. הנחות לזכאים.

בין הזמרים: ויקטוריה וורגה, סמיון בולינסקי, דניס סדוב, יורי קיסין, ז'אן כריסטוף בורן, אנה פשס, שמואל ברלד, נעמה שולמן, מימה מילוא, נועה הופ, סטיבן טימונר, איילת קגן.

אולי גם זה יעניין אותך

X