מאי 11, 2021
חדשות אשדוד

עו"ד מאיר הילל-טבול מצטרף לזירה הפוליטית?

בעקבות פניות רבות של גורמים שונים, ביניהם של קהילת לקוי השמיעה באשדוד המונה אלפי חברים, עו"ד מאיר הילל-טבול, שוקל להשתלב בחיים הפוליטיים לקראת הבחירות למועצת עיריית אשדוד. עו"ד הילל-טבול קיים ישיבת עבודה ראשונית, בה נכחו עשרות חברים, ואמר כי "הכי קל זה להמשיך בפעילות המקצועית, באזור הנוחות שלנו. דווקא בימים כאלה, בהם יש צורך בפנים חדשות בעשייה הציבורית, אני בהחלט חושב שנוכל לתרום את חלקנו למען תושבי אשדוד בשורה של נושאים"

עו"ד מאיר הילל-טבול מצטרף לזירה הפוליטית?

פנים חדשות בפוליטיקה המקומית. עו"ד מאיר הילל-טבול, שהפך לאחרונה לדמות מוכרת מאוד בזכות שורה של פעילויות שהוא מוביל, צפוי להשתלב בחיים הפוליטיים לקראת הבחירות למועצת עיריית אשדוד שיתקיימו בעוד פחות משנה. בשלב הזה עדיין לא ברור האם עו"ד הילל-טבול יתמודד בסיעה חדשה או לחילופין יעדיף להשתלב ברשימה קיימת. כל האופציות נלקחות בחשבון מבחינתו. עו"ד הילל-טבול הופיע לאחרונה בכמה וכמה תוכניות טלוויזיה משפטיות בערוץ 10, ערוץ 20 ובערוץ 9 הרוסי, ובקרוב ייתכן שיוזמן לתוכנית אירוח עתירת רייטינג בקשת או רשת. שותפו למשרד עו"ד איגור גונטמכר, שמחובר מאוד לעולים רבים מחבר העמים, יתרום אף הוא לטובת הפעילות הפוליטית.

בשבוע החולף עו"ד הילל-טבול קיים ישיבה ראשונית בנושא עם עשרות חברים, במהלכה עלו כמה וכמה נושאים חשובים בהם צפוי עו"ד הילל-טבול להתמקד. אחד האנשים הקרובים אליו אמר כי "למאיר יש אלפי לקוחות במשרד המצליח שלו, וזו כבר נקודת פתיחה יוצאת מן הכלל, מאחר והוא שומר איתם על קשר רציף וחלקם הגדול הפכו לחברים קרובים. הם מעריכים מאוד את העשייה המקצועית שלו, ומן הסתם חלקם יתמכו בדרכו החדשה".

מעבר לכך, עו"ד הילל-טבול ביצע שורה של פעולות מבורכות לטובת קהילת לקוי השמיעה באשדוד המונה אלפי חברים. הוא אף זומן ע"י איגוד החרשים העולמי למפגש שאמור להתקיים באחת ממדינות אירופה. הסיבה לזימון המרגש – ההחלטה של עו"ד הילל-טבול להעניק הנחות מיוחדות לקהילת לקויי השמיעה באשדוד בתביעות מול הביטוח הלאומי. נציגי האיגוד העולמי אף שגרו מכתב תודה לעורך דין מאשדוד, ונראה כי החיבור בין הצדדים עשוי להיות ממושך.

עו"ד מאיר הילל-טבול, התחתן לפני שבע שנים לערך עם דליה, וכיום הם הורים לנועם (5). דליה, המתמחה בחינוך לליקויי שמיעה, נולדה וגדלה באשדוד, והיא בת להורים חירשים. כפועל יוצא, הבעל מאיר למד את שפת הסימנים בזכות היכרותו את המשפחה, והוא מייצג רבים מקהילת לקויי השמיעה, ולאחרונה אף החליט יחד עם שותפו עו"ד איגור גונטמכר, להעניק הנחות מיוחדות ללקויי שמיעה מאשדוד במסגרת תביעות שהם מגישים מול המוסד לביטוח הלאומי. ואכן, מתברר כי קהילת לקויי השמיעה והחירשים בפרט נתקלים בקשיים ממשיים במה שקשור לקבלת שירותים משפטיים. "דליה לימדה אותי את שפת הסימנים וגם חמי, יוסי אלחרר", מספר עו"ד הילל-טבול. "חמי הוא נגר, עצמאי, מצליח ובעל שם, שזה נדיר בקהילת החירשים. חמותי נאווה היא מעצבת תכשיטים, אמנית, מציירת, מפסלת. היכולות שנמנעו מהאוזניים, ירדו לידיים. הם נתקלים בקשיים ובעיקר בבורות. הצליל שהחירש מפיק בדיבור מתורגם לכשל מוחי, והרבה חושבים שאולי החירש הוא משוגע. גם המינוח 'חירשים אילמים' אינו נכון. היכולת להפיק דיבור, לא נפגמה אצלם. לאדם אילם יש שיתוק במיתרי הקול, ואילו החירש לא מפיק דיבור כי צריך להשקיע הרבה כסף כדי להסביר לו איך להגות צלילים".

עו"ד הילל-טבול מציין כי קהילת לקויי השמיעה היא קהילה די סגורה. "הכרתי אותם לאט לאט", הוא אומר, "חמי הוא דמות מוכרת בקהילה, לא רק באשדוד. הופעתי בהרצאות במועדון חירשים, אני פוגש אותם באירועים, הם יודעים מי אני ונחשפים אלי גם דרך הפייסבוק, וכך למדתי שיש להם קושי למצות זכויות. הם צריכים מתורגמנית, אבל הבעיה שהיא לא יודעת לתת עצה מההיבט המקצועי, היא משמשת בעצם כמיקרופון. כאשר הם מגיעים לוועדה בביטוח לאומי, מתקיים ביניהם שיח חירשים הלכה למעשה. אנחנו עוזרים להם למצות את הזכויות. די קל לאשר לחירש אי כושר עבודה, זה ברור מאליו שחלק גדול מהשוק סגור בפניו, והאפיק התעסוקתי שלו מצומצם".

עו"ד הילל-טבול סיכם ואמר: "הכי קל זה להמשיך בפעילות המקצועית, באזור הנוחות שלנו. דווקא בימים כאלה, בהם יש צורך בפנים חדשות בעשייה הציבורית, אני בהחלט חושב שנוכל לתרום את חלקנו למען תושבי אשדוד בשורה של נושאים".


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

שישה נפגעים קל בזירת הנפילה באשדוד

משה סידי

חמאס לאחר המטח לאשדוד: "המטח הבא יהיה חזק עוד יותר"

משה אלבז

מטח רקטות עז לאשדוד: פגיעה ישירה בבית ברחוב כנרת בעיר

משה אלבז