נחשפו זיופים ביבוא רכבים מסוג אאודי Q7

נחשפה רשת שייבאה ושחררה רכבי יוקרה ביבוא אישי באמצעות הגשת חשבונות מזויפים למכס עם מחירים הנמוכים משווי העסקאות האמיתי.

שני תושבי אשדוד, נעצרו בשבוע שעבר בחשד שהיו חברים ברשת שייבאה ושחררה רכבי יוקרה ביבוא אישי באמצעות הגשת חשבונות מזויפים למכס עם מחירים הנמוכים משווי העסקאות האמיתי, זאת במטרה להפחית את תשלום המסים. השניים נעצרו בעקבות חקירה, שעדיין נמשכת, ומתנהלת על ידי מכס חיפה. בית המשפט השלום בחיפה, כב' השופט גיל קרזבום הורה על שליחתם למעצר בית תוך הטלת הגבלות מחמירות.

החקירה החלה בעקבות הצהרת יבוא לרכב יוקרה מסוג אאודי Q7 משנת 2014 שהוגשה למכס חיפה. בבדיקת הרכב נמצא אי התאמה בין מספר השלדה כפי שצוין בחשבונות לבין מספרה בפועל. מחקירה ראשונית שנערכה עלה כי רכב זה, כמו רבים נוספים, יובא על ידי אחד מהם, מתווך ביבוא אישי של כלי רכב, ותהליכי השחרור התבצעו על ידי החשוד השני, הבעלים של חברת "אס די איי לוגיסטיקה", המספקת שירותי עמילות מכס.

למכס הוגש בגין יבוא האאודי מסמך המעיד על העברת כספים בצ'יינג, שנועד להוכיח כביכול את שווי העסקה, מסמך החשוד כמזויף. אולם, חומרי החקירה ועדויות שנגבו ממעורבים קושרים את החשוד למסמך המזויף. בחיפוש שנערך בביתו של נמצאו ונתפשו מחשבים, חוזים ומסמכים שונים של רכב זה ורכבים נוספים, המחזקים את החשד כי התבצעו עבירות נוספות של הנמכת ערך העסקה והגשת מסמכים כוזבים למכס.

לפי החשד, החשוד המספק שירותי עמילות מכס קיבל לידיו את החשבון שהוצהר למכס על סך 35,000$ וידע כי בבקשה שהוגשה למשרד התחבורה בגין היבוא הוצהר על מחיר גבוה יותר ואף ידע כי מחיר הרכב בחו"ל גבוה יותר, אך לא יידע את רשות המסים, כפי שאמור לעשות מתוקף תפקידו וכך נגרעו מקופת המדינה מסים בגובה 140,000 ₪. בנוסף, ישנם חשדות כי החשודים הנחו מעורבים נוספים כיצד לנהוג ומה לומר אם יתושאלו על ידי המכס, תוך ניסיון לשיבוש חקירה.

מנהל מכס חיפה מר קובי יהב ציין כי "מינהל המכס שם דגש מיוחד על טיפול בנושא הנמכות מחירים ביבוא רכב לארץ, תוך שת"פ עם גורמי אכיפה בארץ ובעולם. מדובר במכת מדינה אשר כתוצאה ממנה נגרעים מקופת המדינה עשרות מיליוני ₪ מדי שנה ויחידות האכיפה במכס פועלות רבות למיגורה ולאחרונה יש עליה במספרי תיקי החקירה בנושא".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך