מורה תובעת את משרד החינוך: שמיעתה נפגעה עקב השלכת נפץ בשיעור

ר', בת 30, מורה מחליפה במקיף באשדוד תובעת כחצי מיליון ₪ ממשרד החינוך מאחר ולטענתה שמיעתה נפגעה עקב נפץ שהושלך על ידי אחד התלמידים.
צוות האתר | יום ראשון - 19/04/15 - 11:42

בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בקרית גת, באמצעות בא כוחה עו"ד דותן לינדנברג, עולה כי בשנת 2006 במהלך השיעור בכיתה שחלונותיה והדלת היו סגורים התפוצץ נפץ, דבר שגרם לפגיעה באוזניה וירידה לצמיתות בשמיעה.

האירוע הנטען התרחש כשבועיים לפני פורים ולמשרד החינוך היה ידוע היטב כי במהלך תקופה זו נהגו תלמידים להחדיר ולהפעיל בשטח בית הספרנפצים, חזיזים, זיקוקים, אך לא פעל כנדרש למניעת התופעה.
בכתב התביעה טוען עו"ד לינדנברג כי משרד החינוך מתוקף היותו הבעלים של מקיף ו' היה חייב למנוע הכנסת חפצים מסוכנים לשטח בית הספר ולא דאג לביצוע בידוק בטחוני במטרה למנוע הכנסת חפצים מסוכנים לשטח ביה"ס.

פרופ' דניאל קפלן אשר מונה על ידי ביהמ"ש כמומחה רפואי בתחום אף אוזן גרון, קבע בחוות דעתו כיהמורה סובלתמנכותשמיעה לצמיתות בשיעור של כ-15% וכי היא תצטרך לעשות שימוש כל חייה במכשיר שמיעה בעלות של כ-15,000 ₪ אותו תצטרף להחליף אחת למספר שנים.

בכתב ההגנה טוען משרד החינוך בין היתר כי התביעה הוגשה באיחור של כ-7 שנים וכי ביום התאונה מקיף ו' היה בבעלות העירייה וכי מנהל המקיף היה עובד עירייה. לכן י על המורה היה לתבוע את העיריה, התלמיד והוריו. לטענת המשרד המורה התרשלה בכך שלא כפתה משמעת על תלמידי הכיתה.

בא כוחה עו"ד לינדנברג מבקש מבית המשפט שיפסוק למורה פיצוי של כחצי מיליון ₪ בגין הפסד כושר השתכרות, הוצאות רפואיות, כאב וסבל ועזרת צד ג'.

הדיון שהיה אמור להתקיים ביום רביעי האחרון נדחה לחודש יוני לבקשת משרד החינוך כיוון שבאת כוחו לא הספיקה לשאול שאלות הבהרה למומחה שמינה בית המשפט.אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com