יוקם מרכז יזמות חדש בתמיכת משרד הכלכלה

במסגרת סיור של שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן בעיר אשדוד, הודיע השר כי משרד הכלכלה מקצה למעלה ממיליון שקלים לטובת הקמת מאיץ ליזמות טכנולוגית באשדוד. מעבר לתקציב עבור ההקמה, יספק משרד הכלכלה, באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, שירותי ליווי ליזמים בשלבי פיתוח שונים, שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "הזדמנות חד פעמית לייצר סביבה תומכת לסטארט-אפים מקומיים במימון ממשלתי גם בעיר אשדוד"
צוות האתר | יום שלישי - 07/11/17 - 4:44
יוקם מרכז יזמות חדש בתמיכת משרד הכלכלה

ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי: "אשדוד עוברת מהפכה כלכלית בשנים האחרונות שהביטוי המרכזי שלה הוא הגברת התעסוקה וירידת אחוז האבטלה מתחת לממוצע הארצי ואני שמח על הודעת שר הכלכלה אלי כהן,שאשדוד זוכה להיות בין עשרת הערים שתזכה להיות מובילה בתחום האצה טכנולוגית זאת תהיה דחיפה משמעותית לכלכלה ולתעסוקה בעיר בנוסף לבית החולים שנפתח באופן מלא היום ועלכך תודתנו לשר אלי כהן". שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, ביקר הבוקר באזורי התעשייה והמסחר באשדוד ונפגש עם ראש העיר, יחיאל לסרי. השר כהן ביקר, בין היתר, במעבדת החדשנות פוד טק בקרית המדע באשדוד ובתחנות הקמח דגן.

כמו כן הודיע שר הכלכלה לראש העיר אשדוד, יחיאל לסרי, על הבחירה בעיר אשדוד כאחת מ-10 ערים ברחבי הארץ, בהן יוקם מאיץ טכנולוגי לעסקים, באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים והבינוניים.

במטרה ליצור סביבה שמקדמת יזמות טכנולוגית במעגלים גיאוגרפיים רחבים יותר, יוצא משרד הכלכלה והתעשייה לשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות, ביניהם העיר אשדוד, בפרויקט להקמת מתחמי עבודה משותפים (HUB) ליזמים.
במתחמים אלו תפעל תכנית מאיץ עסקי למיזמים באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ובשיתוף פעולה עם עיריית אשדוד, ותשמש כמרכז אזורי לעסקים ברשות ובסביבתה.

לאחר עבודת מיפוי מקצועית של משרד הכלכלה והתעשייה נמצא כי בעיר אשדוד כי יש להפעיל מתחם שכזה על מנת שישרת את היזמים באזור.

המאיץ פונה ליזמים אשר נמצאים בשלבים שונים של פיתוח המיזם טכנולוגי – החל משלב הרעיון ועד למיזמים טכנולוגיים פעילים ומגובשים. ליזמים יוענק ליווי, תוך התמקדות בהעצמתם והכנתם לעולם היזמות העסקית-טכנולוגית. החברים במתחם ייהנו ממעטפת רחבה הכוללת: ליווי מקצועי של יזמים מנוסים ומשקיעים, סמינרים מקצועיים, מפגשים אישיים, חללי עבודה לשימוש אישי, ימי תוכן מרוכזים ועוד.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן הוסיף כי "שילובם של צעירים מכל חלקי הארץ, ובמיוחד מהפריפריה בפעילות העסקית בישראל, היא חיונית לקידום הכלכלה. לצד מסלולי תעסוקה, שמפעיל משרד הכלכלה, המאיץ החדש יסייע לשילובם של היזמים באשדוד בענף ההייטק, המהווה מנוע צמיחה עיקרי, ויש בו מקום לכוח אדם איכותי, הן כמועסקים והן כיזמים".