תובע כרבע מיליון ש"ח לאחר שנפגע במשחק כדורגל

נהג משאית מאשדוד שנפגע במשחק כדורגל תובע כרבע מיליון שקלים מקלאב הוטל
שבר את הרגל במשחק כדורגל באשדוד

יצחק יטח, בן 63, נהג משאית חלוקה מאשדוד, תובע מעל לרבע מיליון שקלים מקלאב הוטל טבריה וחברת הביטוח המבטחת אותו, לאחר שנפגע במהלך משחק כדורגל במגרש הכדורגל של המלון.
בתביעה שהגיש לבית משפט השלום ברחובות באמצעות עו"ד דותן לינדנברג, נטען כי הוא נפגע בחודש מרץ 2015 עת השתתף במשחק כדורגל ביחד עם בני משפחתו, כאורח במלון. במגרש הכדורגל אשר יועד לאורחי המלון, הותקן בקצה כר הדשא ולכל אורכו, מוט מתכת אשר היווה מכשול בטיחותי סמוי מהעין. במהלך המשחק, נתקלה רגלו של התובע במכשול והוא שבר את רגלו.

יטח פונה ממקום התאונה על-ידי אמבולנס של מד"א ואושפז בבית החולים פוריה כשהוא סובל משבר מרוסק של שתי עצמות השוק. השברים קובעו בסד גבס. כ-10 ימים אחר כך עבר בבית חולים קפלן ניתוח קיבוע של השברים במסמר תוך לשדי ננעל, שהוחדר לעצם הטיביה. בתום האשפוז הוא שוחרר לביתו עם הנחיות להימנע מדריכה על הרגל למשך כשלושה חודשים.

בא כוחו עו"ד דותן לינדנברג העוסק בנזקי גוף, טוען בכתב התביעה כי קלאב הוטל התרשל בכך שלא דאג כי שטח מגרש הכדורגל במלון המיועד למשחק יהיה בטיחותי ונטול מכשולים. בנוסף לא הזהיר מפני המפגע שיצרה, לא תיקן הליקויים ולא מנע גישה למפגע ולכן לא פעל כבעלי מלון סביר.

ד"ר אלחנן לוגר, מומחה מטעם ביהמ"ש בתחום האורתופדיה קבע, כי בעקבות התאונה נותרה לנהג המשאית נכות רפואית לצמיתות בשיעור 10%.

לפני התאונה יטח הועסק כנהג משאית לחלוקת סחורה: עבודה פיזית הכרוכה בהפעלה מאומצת של הרגליים וביצוע פעולות כגון עליה וירידה ממשאית גבוהה, טיפוס והרמת משאות כבדים. רופא תעסוקתי קבע כי הוא אינו כשיר לעבודתו כנהג משאית וזקוק להמשך טיפול ושיקום. בגין מגבלותיו לא עלה בידיו לשוב לעיסוקו כנהג משאית והוא הועבר לתפקיד אורז מצרכים במפעל בו הועסק, עבודה הנעשית בישיבה. בשל כך חלה ירידה בהכנסותיו.

בשל המגבלה שנותרה בכף רגלו הימנית התובע מתקשה ויתקשה גם בעתיד בתחזוקת ביתו. הנהג תובע בבית המשפט, לקבל פיצוי של מעל לרבע מיליון שקלים, בגין הפסדי שכר, תנאים סוציאליים ופנסיה, עזרה סיעודית ועזרת צד ג', הוצאות רפואיות, כאב וסבל.

קלאב הוטל וחברת הביטוח ביקשו לדחות התביעה על הסף, בין היתר בטענה כי מדובר בסיכון טבעי והתאונה התרחשה עקב חוסר זהירות ורשלנות מצד התובע.

בחודש הבא יתקיים בבית משפט השלום ברחובות, הדיון הראשון בעניינו.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך