ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "נחל לכיש ישוקם אקולוגית תוך זמן קצר"

מרגע היוודע דבר זיהומו החמור של נחל לכיש, נמצאים במקום בעלי המקצוע המתאימים בכדי לטפל בעניין במהירות האפשרית, ראש העיר ד"ר יחילא לסרי מבטיח: "אני יכול להרגיע שנחל לכיש ישוקם אקולוגית תוך זמן קצר"
צוות האתר | יום רביעי - 11/10/17 - 4:11

חזה לא קל נצפה הבוקר בנחל לכיש, כשעל גדות הנחל ישנם אלפי דגים שמתו בעקבות זיהום קשה במקום. ככל הנראה מקורו של הזיהום בגשמים הראשונים שסחפו אחריהם שפכים לנחל אך גם לא נשללת האפשרות כי יתכן שגורמים הזרימו בכוונה את החומרים לנחל במהלך הימים הגשומים האחרונים.

בעקבות כך הגיעו גורמים מקצועיים מעיריית אשדוד למקום במטרה לבחון את היקף הזיהום ולנסות לאתר את הסיבה. קובי פאלצי, מנהל איכות הסביבה בעיריית אשדוד, ציין כי נבדקת סיבת הזיהום הקשה, ובמקום נערכו בדיקות מעמיקות בכדי לבחון את סיבת הזיהום.

בינתיים מתבצע במקום טיפול ראשוני הכולל פינוי הדגים מהנחל לים.

ראש העיר יחיאל לסרי אמר בעניין: ״הבוקר מיד עם קבלת הדיווח על הזיהום ולאחר הערכת מצב מהירה שקיימתי עם מנכל העירייה הוחלט על שורת צעדים לטיפול במשבר הסביבתי החמור הזה עם המראה הקשה של הדגה הצפה. הצוותים המקצועיים של העיריה וארגוני הסביבה משתפים פעולה, ופתיחת המעבר והזרמת מי הים לתוך הנחל,כבר הצילה ועוד תציל מספר רב של דגים. אני יכול להרגיע שנחל לכיש אשר הושקעו בשיקומו מיליוני שקלים, ואף זכה להיות מדורג כאחד משלושת הנחלים הנקיים בישראל, ישוקם אקולוגית תוך זמן קצר״


תוכנית הבוקר עם שי מלול

X