מאי 11, 2021
חדשות אשדוד

איש השנה בהתנדבות וחסד: שמעון בן שמעון

גמ"ח "מאור מאיר התורה" על שם הנער מאור מאיר בן שמעון ז"ל, ידוע בפעילויות הרבות שעורכים מתנדביו למען ילדי אשדוד והסביבה. לאורך כל השנה, בכל שבוע ובכל חגי ישראל, עורך הגמ"ח הפעלות מגוונות לילדים, מי שעומד בראש בגמ"ח הוא אביו של מאור מאיר, שמעון. זה הכול ממנו, ממאור", אומר שמעון, "ממעשי החסד והטוב לב שהיה לו כלפי הסביבה כולה. אני מרגיש שזה זכויות שלו, זה מעל הטבע. מאור והקב"ה

איש השנה בהתנדבות וחסד: שמעון בן שמעון

שמעון בן שמעון (52) פועל קרוב לשבע שנים לשמח ילדים ולעזור למשפחות נזקקות. הגמ"ח שהקים לזכר בנו "חסדי מאור מאיר", עתיר בפעילויות למען הנזקקים. "זה התחיל כשגילינו את החסדים והמעשים הטובים שעשה בחייו בננו מאור מאיר", הוא אומר.

מאור מאיר בן שמעון ז"ל היה רק בן 16.5 כשנהרג בתאונת דרכים מחרידה לפני כשש שנים וחצי בערב קריאת מגילת אסתר בפורים. מאור, שעבד כשליח פיצה, עשה דרכו לאחת מהכתובות בעיר. במהלך הנסיעה הוא התנגש באוטובוס שעבר במקום ונפצע אנושות. כל הניסיונות החייאה של צוות מד"א להחיותו לא צלחו והוא נפטר מפצעיו.

משפחת בן שמעון, ההורים פלורה ושמעון וכן האחיות ליאת ונופר, החליטו בתום ימי השבעה להנציח את זכרו. מאז הפעילות להנצחתו הולכת וגדלה. ההורים ייסדו את הגמ"ח "חסדי מאור מאיר" ע"ש מאור מאיר ז"ל בן פלורה, במטרה לתרום לנזקקים, לחלק מזון, להפיץ דברי קדושה ולתרום להנצחת זכר בנם. יריב אדרי, שהיה מורה של מאור ז"ל, עורך עם המשפחה עלון לזכרו של מאיר המופץ בבתי כנסת מידי שבוע. במהלך השנים הצטרפו עוד ועוד פעילויות הכוללות קיום שיעורי תורה וקריאת תהילים לצעירים מידי שבת בבית המשפחה, שיעורי תורה לנשים, שבוע של תורה ושמחה ב"סוכת מאור מאיר", "פרויקט המצוות" בבית הספר "מוריה", כתיבת ספר תורה מהודר והכנסתו למרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב", עזרה לבני ובנות מצווה בקיום מסיבה וברכישת תפילין, הקמת ספריית קודש בבית הספר היסודי הממ"ד "חזון יעקב" בו למד והתחנך בצעירותו, וכן הקמת מרכולי מצוות במספר בתי ספר ברחבי העיר, הן במגזר החרדי והן במגזר הממלכתי דתי, המעודדים את התלמידים לנהוג בדרך ארץ ובקיום מצוות. מידי שבוע בימי חמישי ברובעים שברחבי העיר מתקיימת קריאת תהילים המונית עם עשרות ילדים ומבוגרים.

אירוע זה מסתיים בהגרלות ובחלוקת פרסים למשתתפים. בחנוכה ובפורים נערך הפנינג גדול, ובל"ג בעומר מדליקים אנשי הגמ"ח מדורה מרכזית גדולה. בתחילת שנת הלימודים הגמ"ח מחלק ציוד לבית-ספר הכולל ילקוט, עגלת נשיאה לילקוט, בקבוק מים רב פעמי ומכשירי כתיבה. אנשי הגמ"ח, מתנדבות ומתנדבים צעירים, בהם חבריו של מאור, יוצאים לשמח ילדים חולים המאושפזים בבתי חולים, הגמ"ח מחלק מזון מידי שבוע למשפחות נזקקות ולקראת ראש השנה ופסח מחלקים למשפחות נזקקות תלושים לרכישת מזון ב"אושר עד" וסלי מזון, ממצרכים יבשים ועד דגים וירקות על מנת שהמשפחות תוכלנה לחגוג כראוי את החגים.

השנה הצטרפה פעילות חדשה המיועדת לילדי הגנים, והיא נערכת ביום שישי תחת השם "אימא של שבת ואבא של שבת". אל גן הילדים מגיע שמעון בן שמעון, אביו של מאור, או אחד מהמתנדבים, והם מעניקים לבנים כיפה, לבנות מטפחת ראש, וכולם מקבלים סינר, כיסוי לחלות, כוס יין ועבודות יצירה. מאז שבגמ"ח החלו בפעילות פנו אליהם מספר גנים באשדוד וביבנה, והפעילות צוברת תאוצה. לפני כחודש, אימצו את הגמ"ח בנות כיתה ט' 1 מהאולפנה, והן יצטרפו אל מערך המתנדבים.

בימים אלה הוא והמתנדבים עסוקים בחלוקת ארגזי המזון. בשיתוף פעולה עם מקיף ד' ומתנ"ס "טנה", וכשגם תלמידי בית הספר "חופית" נרתמו והביאו מצרכים לגמ"ח, מאה משפחות יזכו לשבת אל שולחן חג מלא. "זה הכול ממנו, ממאור", אומר שמעון, "באזכרה הרבנים דיברו בשבחו, והזכירו את מעשי החסד והטוב לב שהיה לו כלפי הסביבה כולה, כיצד היה מאיר פנים לזולת ואף זכה לקרב בני נוער רבים לעולם התורה ולמידות טובות ולערכים. הרבנים ציינו שלמעשה כולם מרגישים שמאור עדיין נמצא איתנו, כשרואים את כל מעשי החסדים והזכויות שנעשו לעילוי נשמתו. אני מרגיש שזה זכויות שלו, זה מעל הטבע. מאור והקב"ה נותנים לי כוח".


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

תגבור כוחות מילואים בצה"ל "נמשיך להכות בחמאס"

משה אלבז

הסלמה בדרום: הסתיימה הערכת מצב בבניין העירייה – אלו ההחלטות

ד"ר לסרי: "הסבב הזה אמור כנראה להיות ממושך ועלינו לשמור על רמת עירנות גבוהה"

משה סידי