תערוכה: חוזרים לשורשים עם אומנות יודאיקה

פתיחה חגיגית התקיימה לתערוכת היחיד של בוריס דוברוב, "שערי גלות", בבית האמנים ע"ש אריה קלנג. דוברוב נחשב לאמן היודאיקה מהמובילים בתחומו בעולם, והתערוכה אמורה לנדוד גם אל מוסקבה
צוות האתר | יום שלישי - 19/09/17 - 3:13
(צילום: ולדימיר בוקסר)

התערוכה הראשונה של דוברוב הוצגה בסן פטרבורג עיר הולדתו, משם הספיק להציג ברחבי העולם וכעת לראשונה, הוא מקבל מקום של כבוד באשדוד – עיר מגוריו. להשלמת האווירה בתערוכה "שערי גלות", שנאצרה על ידי שלמה פרמן,יו"ר אגודת אמני אשדוד והמציגה כ- 16 יצירות של האמן בוריס דוברוב, מציגים אמני אשדוד יצירות תלת מימדיות ומיצבים המתכתבים עם ציוריו תוך שימוש בחומרים כמו: זכוכית, ברונזה וקרמיקה. יצירות אלו מוסיפות ממד נוסף לחלל הגלריה ופרשנות אמנותית למוטיבים ולפריטים ביצירותיו של בוריס.

התערוכה פותחת צוהר ומסע היסטורי אל שערי הגלות, אל החיים היהודיים בדגש על הפנימיות האישית והנפשית של הדמויות, אשר מעניקות תחושה של כניסה למרחבים מגוונים בהן הדמויות מעוררות ומעבירות חושים, מחשבות וזיכרונות. את האורחים קיבל במוזיקה חסידית הרכב מוזיקלי מרתק הכולל את אברהם חיים בן שמעון, אב לתשעה המנגן עם ארבעה מבניו – הרכב כלייזמרים משפחתי מהיישוב עופרה, חברים של דוברוב מעיר הולדתו סנט פטרבורג. לדבריו של דוברוב התערוכה עתידה לנדוד מאשדוד למוזיאון היהודי במוסקבה "אני שמח על ההזדמנות להציג באשדוד", הוא אומר, "תודתי לאוצר שלמה פרמן ולאמני אשדוד המשתתפים בתערוכה ותודה מיוחדת לאיש העסקים רוני מורל, התומך ומסייע לאמנות ולאמנים".

בפתיחה נכחו אורחים ומכובדים רבים ביניהם: גדי אטיאס יו"ר הוועד המנהל של מוזיאוני אשדוד, נעמי אדר הופמן- מנהלת מוסדות האמנות באשדוד והמשנה למנכ"ל החברה העירונית, יעקב בן סימון מנכ"ל התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד ויעל ויזל, אוצרת אמנות ותיקה ומוערכת. לרבים מהמבקרים בתערוכה הייתה תחושה של נסיעה חזרה בזמן: למקורות המשפחתיים של הסבים והסבתות שלהם. על אמני אשדוד המשתתפים בתערוכה נמנים: יוספה אלמוג, ראובן כהן, סיגל מור, פינטו סולומון, סוזי אוזנה, ורוניק פולקה, לינה פו ז"ל, דבורה צימר ואלכס גורוחוב.

"שערי גלות" תערוכה של האמן בוריס דוברוב ובהשתתפות אמני אשדוד תוצג עד סוף דצמבר, בית אריה קלנג, יאיר 2.

אולי גם זה יעניין אותך

X