דצמבר 3, 2020
חדשות אשדוד

עלייה של 20 אחוזים במחירי השכירות באשדוד

אשדוד היא שיאנית העלייה במחירי השכירות בערים הגדולות. יש הבדל בעלייה בין דירות 3 חדשים ל-5 חדרים.

בניין גבוה

אשדוד היא שיאנית העלייה במחירי השכירות בדירות בעירם הגדולות. מחירי הדירות בשכירות נמצאים בעלייה מדד שירותי הדיור בבעלות הדיירים הראה על עלייה ממוצעת של מחירי השכירות בכ–8% בתקופה שבין ינואר 2014 למאי 2017 בממוצע, כך עולה מהנתונים שנבדקו באתר "יד 2". באשדוד העלייה היא של 20 אחוזים.

יש כמובן הבדל בין 3 חדרים ל-5 חדרים, אבל מסתבר כי ככל שאתם שוכרים דירה גדולה יותר הסיכוי שתשלמו יותר בשנה אח"כ, גדל. "הציבור ששוכר דירות 3 חדרים שונה לגמרי מזה ששוכר דירות 5 חדרים", אומר צחיק קווטינסקי, משקיע, יועץ להשקעות נדל"ן ובעלי "נדל"ן בקלות", שעוסק בקורסים והדרכות בנושא. "במקומות רבים אתה נוכח שלא ניתן להעלות לציבור הזה שכר דירה, כי אין לו כסף. לעומתו, ציבור שוכרי הדירות 5 חדרים הוא בעל אמצעים רבים יותר. ולכן ניתן להעלות לו את מחירי השכירות".

יש גם נהירה לעיר

אשדוד רשמה את שיאי עליות המחירים. מחירי השכירות של דירות 5 חדרים זינקו ב–21% והגיעו בממוצע ל–5,488 שקל לחודש, ומחירי השכירות החודשיים של דירות 3 חדרים טיפסו ב–16% ל–3,674 שקל בממוצע.

"יש מעט מאוד משקיעים שרוכשים דירות להשקעה באשדוד, ומכיוון שהמחירים עלו במידה ניכרת, רבים מחפשים דירות בשכירות, אבל מוצאים שאין דירות רבות כאלה", אומר המתווך חן אוחיון ממשרד מגדלים. העלייה הניכרת בדירות 3 חדרים נעוצה אף היא, להערכתו, בחוסר היכולת של משקי בית, בעיקר זוגות צעירים, לרכוש דירות, מה שמוביל אותם לשוק השכירות. בנוסף, לעיר נוהרים בשנים האחרונות זוגות צעירים חרדים, בעיקר לשכונות ג' ו־ז' החרדיות וחלקים משכונות ו' ו־ח', ואף הם תרמו להגדלת הביקוש בעיר למגורים בשכירות.

לשם השוואה תל אביב, העיר עם מחירי השכירות הגבוהים ביותר בישראל, היא דוגמה בולטת לעניין. דמי השכירות על דירות 5 חדרים ב–3.5 השנים האחרונות עלו בכ–20% למחיר ממוצע של 8,886 שקל לחודש. מדובר במחירים שלא רבים יכולים לעמוד בהם, והדירות הן יחסית חדשות, ונמצאות בשכונות עבר הירקון החדשות, או בפרויקטים חדשים ויקרים. לעומתן, מחירי השכירות על דירות 3 חדרים בעיר עלו בכ–11% באותה תקופה, ל–5,754 שקל לחודש. דירות אלה מפוזרות בכל החלקים הוותיקים של העיר, כולל בדרומה, ולא אחת מושכרות לשותפים, כי גם כשמדובר בדירות באיכות טובה פחות במקומות מבוקשים פחות — דמי השכירות בעיר גבוהים מאוד.
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

עיריית אשדוד תחלק פרסים לנבדקי קורונה

צוות האתר

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר

צוות האתר

141 דוח"ות תנועה נרשמו במבצע משטרתי באשדוד

משה סידי