מכס אשדוד עצר זייפן מסמכים רפואים שסיכן את בריאות הציבור

יבואן שזייף מסמכים מטעם משרד הבריאות נעצר לאחר חשד של מכס אשדוד ורשות המיסים בטענה שסיכן את בריאות הציבור
אדם כבול
אילוסטרציה.

אלון גל ממודיעין, פקיד רישוי המוסמך לעבוד מול המכס ופועל כקבלן עצמאי, חשוד בהגשת מסמכי יבוא כוזבים למכס.

ביחידת הסמים במכס אשדוד מתנהלת חקירה נגד גל ומעורבים נוספים בחשד לזיוף ולהגשת מסמכים כוזבים למכס של אגף הרוקחות במשרד הבריאות, לשם בצע כסף ותוך סיכון שלום הציבור ובריאותו.

גל, מתוקף עיסוקו מכין רשימוני יבוא עבור לקוחותיו הכוללים את האישורים הרגולטורים הנדרשים לשחרור סחורות. ברשות מיסים אומרים כי ב-13.8.17 הגיש החשוד 2 רשימוני יבוא עבור לקוחותיו, האחד בגין יבוא תמרוקים והשני בגין יבוא של מכונות ווקס וקוסמטיקה.

במקרה הראשון הצהיר החשוד במסר האלקטרוני למכס כי ברשותו אישור יבוא מאגף הרוקחות במשרד הבריאות ומאוחר יותר הוא אף צירף את האישור. אולם, מבדיקה שנערכה התברר כי מדובר במסמך מזויף.

גם במקרה השני הצהיר החשוד כי ברשותו אישור של אגף הרוקחות ואף צירף אותו. ברם, בבדיקה מול משרד הבריאות התברר כי מדובר במסמך מזויף הואיל ומספר הרישיון שצורף שייך ליבואן וליבוא אחר. חשוב להדגיש כי בנוסף לעבירות על פקודת המכס יש במעשיו של החשוד כדי להוות סיכון לחיי אדם.

בידי היחידה החוקרת ראיות נוספות המעידות על קיומם של מקרי יבוא אחרים שנסמכו על אישורים מזויפים של אגף הרוקחות. החשוד נחקר שלשום ומסר כי בשני המקרים המפורטים הוא ביקש אישור מאגף הרוקחות אך נענה בשלילה ולכן פנה לנציג היבואן, שנתן לו רישיונות יבוא ממשרד הבריאות והחשוד צירף אותם לרשימוני היבוא למרות שלפי החשד ידע שהוא מצרף אישורים מזויפים.

בחיפוש שנערך בביתו של החשוד, ברכבו ובמשרד בו הוא עובד נתפסו טלפון סלולרי, מחשב נייד ועשרות מסמכים הקושרים אותו למיוחס לו, כמו גם עדויות שנגבו.

בית משפט השלום באשקלון האריך את מעצרו של גל עד מחר (חמישי) בצהריים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך