בקרוב: מפעל חדש באשדוד בו יועסקו 1,200 עובדים

למרות עיכובים רבים ובעיות בירוקרטיות לא צפויות, קבוצת "אלבטק" ממשיכה בהכנות הקדחתניות שלה להקים את המפעל הראשון בפארק ההייטק באשדוד, מדובר במפעל שבו יועסקו באופן הדרגתי 1,200 עובדים בתנאי שכר הולמים ביותר, היזם והקבלן האשדודי יחיאל אבו, ששותף בחברת "אלבטק": "חשוב לי מאוד שפארק ההייטק ייצא לפועל. אני מקווה שגם בעיריית אשדוד חושבים כמוני"

לפני שלושה חודשים לערך פרסמנו את ההתקדמות המשמעותית בהקמת פארק ההייטק בצמוד למרכז הקניות "ביג פאשן". כל הצדדים שידרו אופטימיות גדולה, כולל נציגים מעיריית אשדוד, ואנחנו החלטנו להמשיך לעקוב אחר אחד הפרויקטים החשובים של העיר, פרויקט שעשוי להעניק עשרות אלפי מקומות עבודה לצעירי העיר בתנאי שכר חלומיים.

העיר אשדוד מאוד רוצה להצטרף לעולם המודרני של פארק תעשיות, מדע, מחקר ופיתוח, שעשוי בסיכומו שלך תהליך לאכלס 25 מתחמים שונים בהם יועסקו כ-20 אלף עובדים. בשלב הראשון מדובר במבנה אשר ישתרע על פני 23,000 מ"ר, ועתיד להתאכלס כבר במהלך שנת 2018. ההערכה היא שתוך שנה פארק ההייטק יספק 5,000 מקומות תעסוקה איכותיים.

זה ממש לא פשוט, אפילו הולך קשה מאוד. מדובר בסיפור ממושך שכלל גם מאבקים מיותרים בין הצדדים, אבל לפני מספר חודשים הצדדים השאירו את האגו בבית והגיעו להסכמות, שבסופו של יום ישרתו את העיר ותושביה. מדובר ביזם והקבלן הוותיק יחיאל אבו, הבעלים של הקרקע ברובע המיוחד. אבו קיים לפני מספר חודשים שיחות ישירות עם חבר המועצה והממונה על תיק התעסוקה והתעשייה יהודה פרנקל, וכן עם מנכ"ל העירייה אילן בן-עדי, שנכנס לעובי הקורה והניע את המהלכים קדימה. לאחר שיחות ארוכות הצדדים גיבשו תוכנית עבודה מסודרת.

מדובר במיקום סופר אטרקטיבי, בין תחנת הרכבת "עד הלום" לבית החולים "אסותא" שנפתח בחודש הקרוב. פארק ההייטק יהיה כאמור "שכן" של מרכז הקניות "ביג פאשן". בעתיד תבנה גם שלוחה אוניברסיטאית ברובע המיוחד, לצד אלפי יחידות דיור שכבר אושרו, ולמעשה מדובר ברובע החשוב ביותר של העיר, שיאגד בתוכו את מירב מרכזי הפעילויות באשדוד.

פארק ההייטק יקום על שטח עצום של 133 דונם. רק לידע כללי, קחו את ה"ביג פאשן", תכפילו אותו ב-3, ותקבלו את פארק ההייטק העתידי… בפארק יפעלו כאמור חברות גדולות מאוד במשק הישראלי, המשלבים הייטק, ביוטק, ננוטק, משרדים לתעשיות עתירות ידע, משרדים למקצועות חופשיים, משרדי חברות לצד חנויות מסחר ושירות.

הקבוצה הכי בולטת שתפעל בפארק היא "קבוצת אלבטק", בבעלותן של אלתא מערכות בע"מ, חברה בת של תעשיה האווירית וחברת טלירן בע"מ, שמעסיקה 750 עובדים ומתכננת להעסיק באשדוד עובדים רבים נוספים. קבוצת אלבטק רכשה בפארק ההייטק 21 דונם בכוונה לבנות בו מפעל עתיר ידע בן כ-60 אלף מטר, בהן יועסקו כ-1200 עובדים. זהו המפעל הראשון שיקום בפארק, ויחיאל אבו בעצמו מאמין מאוד ב"אלבטק", וכפועל יוצא נכנס כשותף בחברה.

יחיאל אבו אמר השבוע לעיתון "המגזין": "אני בקלות יכול להוריד את הרגל מהגז, כי יש לי הרבה עשייה בתחומים אחרים, אבל כאן מדובר בבייבי פרטי שלי, לכן חשוב לי מאוד שפארק ההייטק ייצא לפועל. אני מקווה שגם בעיריית אשדוד חושבים כמוני, כי באמת יש אנשים יקרים שמאוד רוצים לראות את תחילת העבודות באופן מיידי. הבעיה היא שיש הרבה בירוקרטיה ועיכובים, ואני מאוד מקווה שיצליחו להניע את הגלגלים קדימה כבר בשבועות הקרובים. הרי מדובר במתחם שאין כמותו בארץ, והוא יהיה בית לתעשיית ההייטק ולכל תעשייה מתקדמת אחרת. נגמרו הימים של מפעלי הטקסטיל, היום צועדים קדימה עם מקומות עבודה שנותנים שכר גבוה מאוד, וזו בשורה גדולה לציבור הצעיר באשדוד. יש הרבה מאוד מהנדסים ובעלי תעודות אחרות שנאלצים לנסוע מחוץ לעיר, ועכשיו הם יוכלו למצוא מקום עבודה ראוי ליד הבית. תוך שלוש שנים אני מעריך שאשדוד לא תזכה לכותרת רק של עיר נמל, אלא גם של עיר הייטק".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך