ינואר 17, 2022
חדשות אשדוד

תאונות תלמידים – גם בחופשת הקיץ

הורים, ידעתם שהילדים שלכם מבוטחים מתאונות גם בחופש הגדול? לכל הפרטים >>

ילדים מציירים

עכשיו כשהגיע הקיץ והילדים יצאו לחופשה, חשוב לדעת שכל התלמידים מבוטחים בביטוח תאונות אישיות לתלמידים. זהו ביטוח אשר מכסה תאונות של תלמידים 24 שעות ביממה בכל ימות השנה וגם בחופשה הקיץ. בביטוח תאונות אישיות לתלמידים זכאי לפיצוי כל ילד אשר לומד במסגרת חינוכית של משרד החינוך, ילדים בגילאים שלוש עד חמש אשר לומדים בגן עירייה, ילדים מכיתה א' ועד כיתה י"ב אשר לומדים במוסד חינוכי מוכר וכן ילדים עד גיל 18. את התשלום עבור דמי ביטוח תאונות תלמידים משלמים ההורים במסגרת תשלומי ההורים השנתיים למוסדות החינוך.

מדובר בסכום סמלי אשר נקבע על ידי ועדת החינוך של הכנסת, והמפורסם מדי שנה בחוזר המנכ"ל העדכני לאותה שנה. לדוגמה, בשנת לימודים התשע"ד חויבו ההורים בסך של 49 שקל לשנה ללא קשר לגיל הילד ולכיתה בה הוא לומד.

אם ילד נפגע בפעילות בגן או בבית הספר והוא מטופל בחדר מיון, הוריו זכאים לקבל החזר עבור הוצאות הטיפול. על ההורים לקבל ממזכירות המוסד החינוכי בו לומד הילד את המסמכים אשר מפרטים את נסיבות האירוע ולהציגם בקופת החולים. במקרה בו ילד נפגע או נחבל, ניתן להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח בה מבוטח התלמיד בביטוח תאונות אישיות. בתביעות מסוג זה אין משמעות לשאלת רשלנות, וכל שיש להוכיח זה את הנזק, אולם הנזק אותו יש להוכיח צריך להיות תואם לנזק אשר מפורט בתנאי הפוליסה.

ישנם מקרים נוספים בהם ניתן להגיש תביעת נזיקין. במקרים של פגיעות תלמידים כתוצאה מרשלנות כלפי הילד ניתן לתבוע את הגורם אשר התרשל, לדוגמה בתיק של קטין אשר נפגע בחצר הבניין המשותף בו הינו מתגורר כתוצאה ממפגע בטיחותי בבניין, משרדנו הגיש תביעה כנגד ועד הבית של הבניין, והקטין פוצה על ידי חברת הביטוח של ועד הבית.

דוגמה נוספת אשר טופלה במשרדנו היא של קטין אשר רכב על אופניים, ונפל כתוצאה מליקויים בכביש. במקרה זה משרדנו הגיש תביעה כנגד הרשות המקומית וכנגד הקבלן אשר ביצע עבודות השיפוץ בכביש, והקטין פוצה על ידי אותם גורמים אשר נהגו ברשלנות וכתוצאה מרשלנות זו נחבל הקטין. כמו כן ישנם תיקים בהם הרשלנות היא דווקא של הצוות החינוכי או ליקוי בטיחותי במוסד בו לומד הילד, מקרים אלו יש להגיש תביעת נזיקין כנגד המוסד החינוכי וכנגד הרשות במקומית שבה לומד הקטין ואף כנגד משרד החינוך.

יובהר, כי המידע המוצג בכתבה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ או חוות דעת משפטית, כמו כן במקרים של תאונות תלמידים מומלץ להיוועץ עם עו"ד מומחה בתחום נזקי הגוף.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

גשם זה לחלשים….

משה סידי

עקב עומס באסותא אשדוד אמבולנסים יופנו לבתי חולים אחרים לזמן מוגבל

משה סידי

בדיקות קורונה השבוע-מה-16.01.22 עד 22.01.22

משה אלבז