דצמבר 6, 2021
חדשות אשדוד

תאונה באשדוד גרמה לסכסוך בין חברות ביטוח

חברת הביטוח "מנורה מבטחים" פיצתה מבוטח על נזקים שנגרמו לו בתאונת דרכים בכניסה לעיר אשדוד בה היה מעורב ב-2014. לאחרונה היא תבעה את חברת "הכשרה" – מבטחת הרכב הפוגע – על מנת שתחזיר לה את הכספים ששילמה

רכב הרוס
תמונת ארכיון

בית משפט השלום בתל אביב דחה באחרונה את תביעת "מנורה מבטחים" לחייב את חברת הביטוח "הכשרה" להשיב לה כספים ששילמה למבוטח בגין נזקים שנגרמו לו בתאונה שאירעה בדצמבר 2014. השופט נצר סמארה קבע כי אף שהרכב הפוגע היה מבוטח "בהכשרה" – לתאונה לא היה כיסוי ביטוחי ומשכך היא אינה צריכה לשאת בנזקי התאונה.

בתביעה שהגישה "מנורה" באמצעות עוה"ד מני בכר, היא טענה כי נהג ברכב מושכר שביטחה "הכשרה" פגע ברכבו של מבוטח שלה בעת שניסה להימלט ממחסום משטרתי בצומת עד הלום שליד אשדוד. מנורה טענה כי היא שילמה למבוטח שלה כ-19 אלף שקל על הנזק שנגרם לרכבו, וכי "הכשרה" צריכה לכסות נזק זה – שקרה באשמת המבוטח שלה.

מנגד, חברת "הכשרה" שיוצגה ע"י עוה"ד דמיטרי פלשקו ונתן ווליצקי ממשרד פאר-לוי, טענה כי אין כיסוי ביטוחי למקרה ועל כן היא לא צריכה לשלם ל"מנורה" דבר. בין היתר, לטענתה, בהסכם השכרת הרכב צויין מפורשות שמי שמורשה לנהוג ברכב הוא רק מי ששכר אותו – וזה לא היה הבחור שנהג בו  בעת התאונה, ולכן הוא לא היה מורשה לנהוג בו לפי תנאי הפוליסה.

בא כוחה של "מנורה" טען בתגובה כי בפוליסה נקבע מפורשות שכל נהג מעל גיל 24 רשאי לנהוג ברכב המושכר, ולכן הסכם השכרת הרכב כלל לא רלוונטי לעניין, אך השופט סמארה דחה טענה זו, ואת תביעתה בכלל.

לאחר שבחן את הסכם השכרת הרכב ואת פוליסת הביטוח, השופט התרשם כי משילוב של השניים עולה לשון חד משמעית לפיה הכיסוי הביטוחי חל רק אם נהג הרכב הוא מי ששכר אותו מלכתחילה. מאחר ש"מנורה" לא הצליחה להוכיח כי הנהג היה נהג מורשה – הפוליסה לא חלה עליו –  ואין נגדה עילת תביעה.
לפיכך, השופט פטר את חברת "הכשרה" מהשבת הכספים ל"מנורה", והאחרונה אף חויבה בהוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך 4,000 שקלים.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

פרוייקט האקו-מוב לתחבורה ציבורית מגיע לקו הסיום

משה סידי

"המאושפזים משלמים מעל 500 שקלים לחודש. זה פשוט מאוד קרטל"

משה סידי

בשורה לצרכן הישראלי: הוזלה משמעותית במחירי מוצרי החלב בישראל

ישראל אוחיון