אפריל 20, 2021
חדשות אשדוד

הלך לבית עולמו שאול בן שמחון – ממקימי העיר אשדוד

אבל גדול באשדוד עם פטירתו של שאול בן שמחון (88), מבוני ומקימי העיר אשדוד, שעשה בחייו כל כך הרבה למען קידום העיר אשדוד. שאול הותיר אחריו מורשת חיים מפוארת ומשפחה לתפארת. בן 88 היה במותו.

הלך לבית עולמו שאול בן שמחון - ממקימי העיר אשדוד

בן שמחון נולד בשנת 1929, עלה לארץ באוגוסט 1948, התגייס לצה"ל ושרת בגדוד השמיני של חטיבת הנגב. אחרי שחרורו התגורר בירושלים, שם הצטרף למשמרת הצעירה של מפא"י. בן שמחון עבד כשומר, כפועל בנין, כמדריך חברתי במושבי העולים יכיניונס הרים במסגרת השירות החלוצי לישראל, וכפקיד במשרד המסחר והתעשייה.

בשנת 1956, עם הקמתה של העיר אשדוד, נשלח בן שמחון לעיר והיה המזכיר הראשון של מועצת הפועלים, מטעם המחלקה לקליטה ופיתוח בהסתדרות.

בן שמחון הוביל את חידוש חגיגות המימונה החל בשנת 1965. הוא נמנה עם מקימי ברית יוצאי מרוקו, והיה יושב הראש הראשון שלה. הוא יזם את הקונגרס העולמי של יוצאי מרוקו, שהתכנס לראשונה ב-1972, ואת הקמת הארגון העולמי של יוצאי צפון אפריקה.
blank
לאחר פרישתו ממועצת הפועלים, יצא שאול לשליחות באפריקה, שם נפצע בתאונה. בשובו לארץ כיהן כחבר הוועדה המרכזת של ההסתדרות. הוא ייזכר לא רק כמזכיר מועצת הפועלים הראשון כאן, אלא גם ובעיקר כאחד המנהיגים הבולטים והמשפיעים של אשדוד בשנותיה הראשונות.

לפני כחודש, ביוני 2017, חולק באוניברסיטת בן גוריון פרס שאול בן שמחון בפעם הראשונה, זאת כהוקרה על פועלו למען המדינה, הוחלט להעניק את הפרס על שמו בכל שנה. השנה התקיים הטקס בנוכחות בכירי האקדמיה בארץ, שם סופר בקצרה סיפור חייו של של בן שמחון.

הלוויה של שאול בן שמחון בבית העלמין אשדוד בשעה 18:45


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

נער בן 15 נדקר מצבו בינוני עד קשה

משה סידי

ראש העיר הורה לרכוש מזרקי אפיפן לכל המסעדות בעיר

צוות האתר

בית ספר באשדוד נסגר בהוראת ראש העיר בעקבות התפרצות קורונה

ישראל אוחיון