דצמבר 6, 2021
חדשות אשדוד

בית המשפט גזר עונש כבד בגלל שימוש בשטח ציבורי

בגזר דין ייחודי שפסק כבוד השופט יהודה ליבליין בשבוע שעבר, נענה בית המשפט באשדוד לתביעת העירייה וקנס חברה אשר עשתה שימוש חורג בשטח תפעולי, באזור התעשייה הקלה. הייחוד בגזר הדין הוא שאין מדובר בבנייה וחריגה מהיתר אלא רק בשימוש בשטח תפעולי, ועל כך השית בית המשפט קנס בסך 250,000 ₪

בית משפט השלום אשדוד

בית משפט השלום באשדוד, בהחלטתו מיום ה-29/6/17, קיבל את הסדר הטיעון בין עיריית אשדוד, באמצעות הועידה המקומית לתכנון, לבין חברה ותיקה הפועלת הרבה מאוד שנים ומוכרת כמפעל למוצרי אבן, והרשיע את הנאשמים על פי הודאתם בעבירות המפורטות בכתב האישום.
 
בפסיקתו, קבע כבוד השופט ליבליין כי "מדובר בחריגה על פני שטח בהיקף נרחב" ולפיכך היה מקום לכאורה לקנס כספי גבוה, אך "בשים לב לכך שהנאשמים נטלו אחריות והסדירו את חריגות הבנייה הם ראויים וההסדר מאוזן ואני מחליט לאמצו".
על פי הסדר הטיעון, ולאור הודאת הנאשמים (החברה + נאשם), פסק בית המשפט קנס כספי בסך 200,000 ₪ על החברה וקנס בסך 50,000 על הנאשם מס' 2. כמו כן התחייב הנאשם, בשם החברה, שלא לעבור על העבירות המופיעות בכתב האישום למשך שנתיים וכן ניתן צו להפסקת השימוש בשטח התפעולי (שטח בסך 320 מ"ר הסמוך למפעל) אא"כ יהיה בידי החברה היתר כדין בגין השימוש בשטח זה.
 
הועדה המקומית לתכנון ובנייה והמחלקה המשפטית של עיריית אשדוד מברכים כמובן על פסק הדין ורואים בו מיצוי נכון של החוק כנגד מי שעובר עליו. "בית המשפט קיבל את עמדתנו, אישר את הסדר הטיעון והשית על הנאשמים קנס משמעותי. זהו אקט של הרתעה שמלמד על הנחישות של בית המשפט ושלנו באכיפת החוק" אומרים בעירייה.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

פרוייקט האקו-מוב לתחבורה ציבורית מגיע לקו הסיום

משה סידי

"המאושפזים משלמים מעל 500 שקלים לחודש. זה פשוט מאוד קרטל"

משה סידי

בשורה לצרכן הישראלי: הוזלה משמעותית במחירי מוצרי החלב בישראל

ישראל אוחיון