שר האוצר: "כל בתיה"ח צריכים לשאוף להיות כמו אסותא אשדוד"

בביקור ראשון של השר כחלון בביה"ח הציבורי אסותא אשדוד הצהיר כי: "יש אנשים שמתים בבתי חולים כי הם לא רואים מנהל מחלקה. גם לאוכלוסיות החלשות מגיע לקבל טיפול רפואי הולם ויחס מכבד". פרופ' שוקי שמר לשר האוצר: "אם רוצים להקים בתי חולים נוספים, צריך קודם כל לפתור את בעיית המחסור ברופאים ובאחיות".
שר האוצר: "כל בתיה"ח צריכים לשאוף להיות כמו אסותא אשדוד"

שר האוצר משה כחלון סייר היום לראשונה בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד ושמע מפי יו"ר אסותא מרכזים רפואיים פרופ' שוקי שמר על בית החולים הממוגן הראשון בישראל, שכבר החל לפעול בחודש שעבר באופן מדורג ויפתח במלואו בנובמבר עם פתיחתו של חדר המיון.
השר כחלון סייר בחדרי המיון, בחדרי האשפוז, בחדרי הניתוח ובמחלקת יולדות, והתרשם מהמאמצים הרבים שננקטו על מנת לשמור על כבודם של המטופלים. עם סיומו של הסיור ציין כחלון כי: "בתי החולים האחרים צריכים לשאוף להיות במקום שאתם כבר נמצאים היום, ואין ספק שפרויקט בית החולים הוא הצלחה מסחררת. ההיכרות היום עם בית החולים נתנה לי זריקת עידוד שמערכת הבריאות יכולה להיראות אחרת ואני יוצא מכאן שר אוצר אחר מאשר נכנסתי".

עוד התייחס השר כחלון לויתור של אסותא על השר"פ ואמר כי זה אחד ההישגים הגדולים ביותר מבחינתו: " אנשים מתים בבתי חולים כי הם לא זוכים לראות מנהל מחלקה אפילו פעם אחת במהלך תקופת האשפוז שלהם. גם לאוכלוסיות החלשות מגיע לקבל טיפול רפואי הולם ויחס מכבד בבית החולים. העובדה שכל אדם, יהיה מעמדו אשר יהיה, יוכל להתאשפז בחדר פרטי או זוגי באסותא, ולא במסדרון מאחורי וילון מרופט, זו בשורה מבחינתי. לכל אדם באשר הוא מגיע לשמור על צלם אנוש".

צילום: עודד קרני

במהלך הביקור בבית החולים נפגש השר כחלון עם יו"ר אסותא מרכזים רפואיים פרופ' שוקי שמר, יו"ר מכבי פרופ' משה רוח, מנכ"ל מכבי מר רן סער, ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, מנכ"ל אסותא מרכזים רפואיים פרופ' ארי שמיס, מנכ"ל אסותא אשדוד רחל שמואלי ומנהל בית החולים פרופ' חיים ביטרמן.

יו"ר אסותא מרכזים רפואיים פרופ' שוקי שמר אמר לשר האוצר כי הלקח המשמעותי ביותר שהופק מהקמת בית החולים הוא בעניין גיוס כוח האדם. פרופ' שמר פנה לשר האוצר ואמר לו "אם המדינה מתכננת להקים בתי חולים נוספים, צריך קודם כל לחשוב מהיכן מגייסים את הרופאים והאחיות. המצב הבלתי נתפס שנוצר היום הוא שמנסים לגייס את כוח האדם מתוך המחסור שקיים, וחייבים למצוא לזה פתרון הולם".

פרופ' שמר התייחס גם לויתור של אסותא על השר"פ ואמר כי "הויתור שלנו על השר"פ אפשר לנו לקבל רישיונות להפעלת שירותים שהם חיוניים מבחינתנו לתפקודו של בית חולים מתקדם. בין הרישיונות הללו ניתן למצוא גם את המאיצים הקוויים, באמצעותם מבוצעים טיפולי ההקרנות לחולים אונקולוגיים. פתיחת מכון אונקולוגי מהשורה הראשונה באשדוד תשפר משמעותית את איכות חייהם של חולי הסרטן, שנאלצו לנסוע לעיתים בתדירות יומית לבאר שבע או למרכז הארץ, וכל זאת על מנת לקבל טיפול מציל חיים".

מנכ"ל מכבי מר רן סער ציין את מחויבות קופת החולים להפעלת שירותי רפואה איכותיים בבית החולים ואת שיתוף הפעולה ההדוק בין שירותי מכבי בקהילה לבין בית החולים, שיהווה מודל לחיקוי בעיר ובארץ בכלל.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך