דצמבר 3, 2021
קצרים

מנהלי קליטה עולים לאשדוד

גם מנהלת מחלקת הקליטה של עיריית אשדוד נבחרה לארח קולגות מרשויות אחרות בישראל ו-20 מנהלי מחלקות קליטה מכל הארץ הגיעו לאשדוד ובקשו ללמוד על הנעשה בתחום הקליטה בעיר. האורחים התלהבו מאוד מהסיור המקצועי ומהמפגשים עם מנהלים שסקרו על הנעשה בתחומם, ומהעיר היפה שלנו שעבור חלק מהם היה זה ביקור ראשון באשדוד. התלהבו והבטיחו לבוא לביקור פרטי, והפעם עם המשפחות.

מנהלי קליטה עולים לאשדוד

בתקופה האחרונה, רק דברים טובים עוברים על אשדוד. פסטיבלים ואירועי תרבות, חופי ים הזוכים לשבחים, מחלקות עירוניות המציגות מודלים ייחודיים, רישום שיא של התחדשות עירונית ותוספת יח"ד במסגרת תמ"א 38, פרויקט תחבורה ירוקה ושדרוג תשתיות, הגדלת מקומות התעסוקה וקביעת שיא ארצי נמוך במספר הבלתי מועסקים, פעילות מוגברת בקרב צעירים ונוער והישגים בחינוך…

כל הרשימה הזאת, מדגם מייצג למאות מיזמים ותכניות שמציבים את אשדוד כיום כאחת הערים האטרקטיביות בישראל, הביאו לכך שמנהלים וצוותי עבודה ברשויות אחרות בוחרים להגיע לאשדוד על מנת ללמוד על הנעשה בעיר בתחום עיסוקם. אז אחרי ביקורים אורחים במוקד העירוני ואגף הביטחון, כנס דוברים וכנס מנהלי תרבות, אירוח באגף הגביה ומחלקת רכש ואפסנאות, סיורים במוסדות חינוך ועוד, הגיע תורם של עובדי מחלקת הקליטה.

אחד המאפיינים הבולטים של אשדוד היא הקליטה. מאז ימיה הראשונים ועד היום קולטת העיר עולים מכל קצות תבל. לא פחות מ-99 קהילות מרכיבות את הפסיפס הדמוגרפי של העיר אשדוד וכולם יחד מייצרים עיר רב תרבותית מעניינת וססגונית. עובדה זו מהווה אתגר לא פשוט למחלקת הקליטה, המופקדת על קליטת העולים מיום הגעתם לאשדוד ובמשך תקופת קליטתם והשתלבותם בחברה הישראלית.

"קליטת עולים אשר עזבו את ארץ מולדתם ובחרו להגר למדינה חדשה, היא מהאתגרים היותר מורכבים איתם צריכה החברה הישראלית להתמודד. הדברים נכונים לכל הארץ ובמיוחד לעיר אטרקטיבית כמו אשדוד" אומרת דניאל שמלב, מנהלת מחלקת הקליטה בעיריית אשדוד, ומציינת כי מנהלי המחלקות שהגיעו לאשדוד באו לצפות בתהליך הקליטה וללמוד מהניסיון שלנו ארוך השנים.

הסיור באשדוד היה מפתיע ומיוחד והוא כלל סיור מודרך להכרת העיר אשדוד שבוצע ע"י נוער עולה (במסגרת פרויקט להעסקת נוער עולה כמדריכי סיורים בעיר), כולל התייחסות למוקדים נותני שירות לעולים בעיר. ביקור בחממת סטארט-אפים טכנולוגיים ליזמים וליזמים עולים (חדשים וותיקים) מייסודם של עמותת "גבהים", קרן קק"ל בריטניה ואגף פיתוח תעשייה של עיריית אשדוד – בהנחיית איזבלה פיליפוב, רכזת התכנית מטעם "גבהים". ביקור ב-"מרכז להורות משמעותית" – "הורה עולה מוצלח" – הרצאה ע"י נתן גרינברג, פרויקטור ומגשר ב מרכז להורות משמעותית, ומפגש עבודה עם מנהלת המחלקה גב' דניאל שמלב. האורחים כמובן התרשמו מאוד מאשדוד וחלק מהם שביקרו כאן לראשונה אמרו שהביקור הקצר הותיר בהם טעם של עוד והם ישובו לבקר כאן עם משפחותיהם.

 


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

עיר האומנים מגיעה לאשדוד

צוות האתר

משפיענים אשדודים מעולמות שונים נפגשו בירושלים

משה אלבז

נערכים לנהיגה נכונה בחורף

חי חביב