מהפכת הדיור של אשדוד: אושרה בניית רובע "פארק לכיש"

ביום רביעי שעבר אישרה הוועדה הארצית למתחמים מועדפים את התכנית להקמת הרובע החדש באשדוד, "פארק לכיש", אשר יכלול שכונת מגורים וקריית ספורט מתקדמת. "מדובר בבשורה גדולה לעיר", אמר ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, "התכנית גם תוסיף מקומות תעסוקה רבים לבני העיר, והיא רק הסנונית הראשונה שמבשרת על מהפכת הדיור באשדוד עם החתימה הקרובה על הסכם הגג לתוספת 30,000 יחידות דיור חדשות בעיר".
מהפכת הדיור של אשדוד: אושרה בניית רובע "פארק לכיש"

בשורה משמחת לזוגות הצעירים ולמשפרי הדיור באשדוד: ביום רביעי שעבר הוועדה הארצית למתחמים מועדפים שבמנהל התכנון, אישרה להפקדה תכנית לשכונת מגורים חדשה וקריית ספורט מתקדמת באשדוד. הרובע החדש ייקרא "פארק לכיש", ישווקו בו דירות מסגרת "מחיר למשתכן", המיועד לתת מענה לזוגות הצעירים הזכאים לרכוש דירה בהנחה מיוחדת. במקום יבנו שטחי מסחר רבים וכאמור, קריית ספורט מפוארת הכוללת אצטדיון חדש, בריכות שחיה, מגרשי אימונים ואולם תרבות. הרובע החדש יתן מענה לדיור לצעירים, למשפחות צעירות וכן יהווה מוקד עירוני לבילוי ופנאי.

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) נועדה לאשר תכניות מגורים רחבות היקף בהליך מהיר. התכנית באשדוד קודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל, והיא ממוקמת בצפון העיר, בקרבת נמל אשדוד ופארק לכיש. רוב המתחם ישווק במסגרת פרויקט "מחיר למשתכן", ואף הוחלט כי מתוך כלל הדירות מחציתן ישווקו באופן בלעדי לתושבי אשדוד.

מה בדיוק אושר בישיבה? הוועדה החליטה על אישור לבנייה של כ-3,400 יח"ד ברובע פארק לכיש באשדוד, התוכנית כוללת בינוי מגוון של בניינים בני 8-10 קומות, ולאורך הדרכים הראשיות והצמתים מוצעים מגדלים בגובה של 18-30 קומות. כמו כן יוקמו צירים חדשים לכלי רכב ושבילים להולכי רגל ורוכבי אופניים. כ-25% מהדירות יהיו קטנות לטובת זוגות צעירים. התכנית, שתוכננה על ידי אדריכל ארי כהן, מאפשרת זכויות בנייה בהיקף של כ-40 אלף מ"ר שטח עיקרי לתעסוקה וכ-11 אלף מ"ר שטח עיקרי למסחר. כ-180,000 מ"ר מיועדים עבור שטחי ומבני ציבור הכוללים מוסדות חינוך ותרבות. התכנית אף משמרת כ-100 מטרים לאורך נחל לכיש כ"מסדרון אקולוגי".

"התכנית כוללת 3,400 יחידות דיור, מתוכם 25% לזוגות צעירים ו-240 יחידות לדיור מוגן לקשישים", ציין ד"ר לסרי בפוסט שפרסם. "זאת, בנוסף ל-60 דונם של מבני ציבור, פארק ציבורי רחב ידיים המשתרע על פני 122 דונם, 50,000 מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר, וקריית ספורט חדישה עם אצטדיון כדורגל הכולל 16,000 מקומות ישיבה, כפי שראוי לעיר מובילה בספורט, כמו אשדוד. ללא ספק מדובר בבשורה גדולה לעיר, לזוגות הצעירים, לקשישים, ולאוהדי הספורט. התכנית גם תוסיף מקומות תעסוקה רבים לבני העיר, והיא רק הסנונית הראשונה שמבשרת על מהפכת הדיור באשדוד עם החתימה הקרובה על הסכם הגג לתוספת 30,000 יחידות דיור חדשות בעיר".

בעיריית אשדוד אומרים שהשיווק יחל כבר בעוד מספר חודשים, והוא ינוהל על ידי משרד השיכון. הצפי הוא שבעוד כשנה יחלו לעלות טרקטורים על השטח, והבנייה המיוחלת תתחיל.

ד"ר יחיאל לסרי מחולל מהפיכת דיור באשדוד

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך