חזרה בשאלה ותוכל לפגוש את ילדיה רק בבית האב החרדי

בית הדין הרבני פסק: גרושה שחזרה בשאלה ומסתובבת בלבוש חשוף תפגוש את ילדיה רק בבית האב החרדי

אנשי ישוב הסמוך לאשדוד, אינם מורגלים במראות אליהם נחשפו לאחרונה: תושבת לשעבר מסתובבת בישוב כשהיא לבושה באופן חשוף. כך עולה מטענות הגרוש שלה.

עו"ד אלינור ליבוביץ', המייצגת את בעלה לשעבר של האישה, הגישה בקשה לבית הדין הרבני להעברת המשמורת על ילדיהם לרשות האב, במסגרתה ביקשה לאסור על האם להוציאם מהישוב החרדי. לדברי הבעל, אשתו לשעבר חזרה בשאלה, עברה להתגורר ביישוב חילוני ומסתובבת בישוב החרדי בו הוא מתגורר עם הילדים, בלבוש חשוף.

בית הדין הרבני דן בתביעה ופסק כי המשמורת על ילדיהם תועבר לאב ופסק גם שהאם לא תוכל להוציא את הילדים מחוץ לישוב החרדי, ולמעשה תוכל להיפגש עימם רק בבית האב. בכך נדחתה בקשת האם לאפשר לה לקחת את הילדים לביתה פעמיים בשבוע ובכל סוף שבוע שני.

"בית הדין קיבל החלטה מתבקשת", אומרת עו"ד ליבוביץ', "הילדים נולדו, גדלו והתחנכו ברוח החברה החרדית, וטובתם מחייבת את המשך החינוך ברוח זו".

לבני הזוג מספר ילדים בגילאים שונים. בעקבות משבר אמונה שפקד את האישה, החליטו השניים להתגרש. האם עזבה את הישוב החרדי לטובת יישוב חילוני. לטענת האב, שינתה אשתו לשעבר את אורח חייה מן הקצה אל הקצה והחלה לחלל שבת, ולמרות בקשותיו החוזרות ונשנות היא מגיעה לישוב החרדי, בו הוא מתגורר עם הילדים, בלבוש לא צנוע. התנהגות זו, כך טוען האב, מזיקה לו ולילדיהם המשותפים.

לאחר שהגבר, קיבל את המשמורת על הילדים, הגישה פרקליטתו, עו"ד אלינור ליבוביץ', תביעה לבית הדין הרבני, ובה היא מבקשת שהסדרי הראייה של האם עם הילדים יתקיימו רק בתחומי היישוב החרדי. האישה מצדה דרשה מבית הדין הרבני לאפשר לה לקחת את הילדים לביתה פעמיים בשבוע ובכל סוף שבוע שני, לרבות שינה. היא ביקשה לראות את הילדים ללא נוכחות האב, וסיפרה כי הוא מרחיק אותם ממנה ומסב להם נזק, בקשה שנדחתה על ידי הרכב הדיינים שדן בתיק.

"לצד הקושי המובן של האם, שנאלצת לראות את ילדיה רק יומיים בשבוע", אומרת עו"ד ליבוביץ', "יש לציין את רגישות הדיינים, אשר התחשבו בהחלטתם בטובת הילדים, וביציבות התפתחותם הנפשית והחברתית, ומנעו את האפשרות בה ייאלצו להיחשף בעל כורחם לתרבות חילונית, העלולה לבלבל אותם, ולהכניס לחייהם כאוס מוחלט".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך