ינואר 16, 2022
ספורט אחר

אליפות בינלאומית בהתעמלות אמנותית נערכה באשדוד

בסוף השבוע האחרון התקיימה באשדוד אליפות בינלאומית בהתעמלות אמנותית זו הפעם השמינית. הענף האולימפי מתפתח בעיר אשדוד וצומח בניהולן של שתי אחיות- מריה וילנה ויינבלט ובתמיכה של רשות הספורט העירונית. יאנה קרמרנקו בת ה-14 שמתאמנת ב"מכבי אשדוד" זכתה לאחרונה במקום השלישי באליפות אירופה והיא אחת התקוות לאולימפידה בטוקיו.

אליפות בינלאומית בהתעמלות אמנותית נערכה באשדוד

העיר אשדוד אירחה בסוף השבוע אליפות בינלאומית בהתעמלות אמנותית. ענף אולימפי שמתפתח בכל הארץ וגם  יאנה קרמרנקו  מתעמלת מאשדוד הופכת להיות תקווה להשתתפות  באולימפיאדת טוקיו 2020, תהיה נציגה מהעיר.

בית הספר להתעמלות אמנותית באשדוד מנוהל על ידי שתי אחיות- מריה וילנה ויינבלט מזה כ- 20 שנה. יש להן כ- 70 מתאמנות תחרותיות ועוד כ- 150 בנות שמגיעות במסגרת "חוג". התחום אגב, הוא נשי ולכן יש רק בנות. הן ירשו את העיסוק מאימן שבעצמה נחשבת למאמנת בכירה. ילנה היא מאסטר לספורט והתאמנה בעצמה בענף בבית ספר מאוד נחשב ברוסיה. מריה התאמנה בישראל ושתיהן מאמנות כשמריה גם על תקן שופטת בינלאומית. הן מלוות את המתאמנות, מתאימות להן מוזיקה וכירואוגרפיות לתחרויות השונות ומחברות עבורן תרגילים מגוונים ברמות גבוות מאוד.

התחרות שהתקיימה באשדוד הינה תחרות המוכרת על ידי האיגוד הבינלאומי וזוהי השנה ה-8 ברצף שהיא מתקיימת בעיר אשדוד בה לוקחות חלק מתאמנות ממועדונים שונים ברחבי הארץ והעולם: רוסיה, נורבגיה, ארמניה, קפריסין, אוקראינה וישראל.

יו"ר רשות הספורט, יורם אסרף ויאנה קרמרנקו 

התחרות נערכה במשך יומיים והתחלקה על פי רמות וגילאים- הבנות הקטנות ביותר בגיל 6 ועד לגילאי 20 כשהן מציגות, כל אחת בתורה ריקוד עליו עבדו רבות- במשך דקה וחצי עם "מכשירים" שונים כמו: אלות, סרט, כדור, חבל וחישוק (בתחרות קבוצתית מדובר בריקוד בן 2.5 דקות).

יאנה קרמרנקו בת ה- 14 מאשדוד זכתה במקום השלישי באליפות אירופה שהתקיימה בבודפשט, בדרגת נערות והיא לוקחת חלק בסגל הקבוצתי של נבחרת ישראל. במעמד טקס הפתיחה זכתה להוקרה מטעם עמותת ספורטאי מכבי אשדוד ומנכ"ל רשות הספורט מר יורם אסרף.

האימונים ברמה התחרותית בעלי דרישות, מקצועיות והתמדה מאוד גבוהות- לפעמים שני אימונים ביותר, חזרה על תרגילים ותנועות במשך של כ- 6 שעות ביום עד לכדי חידוד ודיוק וירידה לפרטים הקטנים, כוראוגרפיות משתנות, ביגוד איכותי ומקצועי ועוד. ממכבי אשדוד בהתעמלות אמנותית, טרם הייתה מתעמלת ואמנותית באולימפיאדה וזו אכן השאיפה והחלום של עמותת ספורטאי מכבי אשדוד ושל הרשת העירונית לספורט באשדוד.

הנבחרות בטקס הפתיחה

משה בוטרשוילי, המשנה לראש העיר יו״ר רשות הספורט: ״אשדוד מובילה ברוב ענפי הספורט וזוכה לייצוג הולם ומכבד ההישגים אליהם מגיעים המתעמלות מאשדוד הם חסרי תקדים והרבה בזכות מריה וילנה ויינבלט עתירות הניסיון שמובילות את הענף ביד רמה״.

יורם אסרף, מנכ״ל רשות הספורט העירונית: לצד העשייה הרבה והדגש לספורט העממי, חשוב להזכיר את ההישגיות והמצוינות שהם חוד החנית של הספורט והיעד המרכזי של רשות הספורט העירונית, אנו שמחים וגאים בהישגיהם של המתעמלות שהביאו הישגים רבים. חשוב לציין את מריה וילנה ויינבלט ואת האמא שלהן ששקדו על הכנת אירוע מאורגן למופת מוצלח וססגוני המכבד את אשדוד ומפיץ את הישגיה בעולם. עלו והצליחו.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

בשבת הבאה אליפות אשדוד בגלישת גלים לילדים ונוער לזכרו של איתי מור

משה סידי

טומרקין עלה לחצי גמר אליפות העולם ב-100 מטר מעורב אישי

משה סידי

מקום 8 לטומרקין בגמר 200 מעורב אישי באבו דאבי

משה סידי